„Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. Albert Einstein

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest dobrą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Wartościowe książki kształcą odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier.

Dla rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to możliwość spędzenia czasu i przeczytania swoim pociechom bajki. Można sięgnąć po tytuły ze swojego dzieciństwa czy nawet opowiedzieć własną historię.

Bajki, zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajekWalta Disney’a.

W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, elfy, Babę Jagę, Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków i wszystkie bajkowe zwierzątka.

Odbył się konkurs na „Najlepiej przebraną postać bajkową”. To było trudne zadanie, aby ocenić i wybrać najlepszych. Wszyscy otrzymali wyróżnienia, a najciekawsze kreacje nagrody i dyplomy.

Następnie klasy starsze czytały bajki młodszym kolegom. Zabawa była przednia. Gra aktorska na wysokim poziomie. Odkryliśmy kilka ukrytych talentów. Kreatywność w interpretacji bajek, wyobraźnia, nie miała granic i dzięki temu, słuchając ich, dzieci żywo reagowały, były wesołe i szczęśliwe.

Bajkowy dzień sprawił wiele radości i uśmiechu nie tylko dzieciom, ale również i nam, nauczycielom. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Organizatorzy: mgr Emilia Łączka, mgr  Anita Kozłowska, mgr Regina Wójcik.