Informujemy, że nasza szkoła zamierza uczestniczyć po raz kolejny w unijnym Programie dla szkół”, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole  dostarczane  im  owoce  i  warzywa  oraz  mleko  i  produkty  mleczne  oraz  realizując  w ramach Programu działania edukacyjne.

W związku z uczestnictwem w Programie, do szkoły byłyby dostarczane owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne, które następnie będą udostępniane dzieciom w klasach I-V.

W I  semestrze roku  szkolnego 2021/2022  dzieci uczestniczące w Programie  otrzymają,  co  najmniej 2  razy  w tygodniu, przez 10, 11 albo 12 wybranych tygodni, łącznie:

  • 38 porcji świeżych owoców i warzyw oraz soki owocowe,
  • 34 porcje mleka i produktów

Do dzieci w ramach Programu w bieżącym semestrze trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, śliwki, soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, papryka słodka, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. W załączeniu list do Rodziców od organizatora akcji:

Program dla szkół – Informacja dla rodziców-1