fot. Emilia Łączka

Dzień Edukacji Narodowej – 2021

Tegoroczne Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej szkole 18 października. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia p.o. Dyrektora Anny Kutwa, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Następnie przekazała głos uczniom, którzy chcieli podziękować oraz choć trochę osłodzić gorycz codziennych trosk i zmartwień pełnym żartów skeczem.

Młodzi artyści z klasy 8 zaprosili pracowników szkoły na wycieczkę do nieba! Wyrazy uznania dla pedagogów przeplatały się z dowcipnymi komentarzami na temat szkolnej rzeczywistości. Charyzma wykonawców i oryginalne teksty, wprowadziły słuchaczy w niezwykły, odświętny i wesoły nastrój.

Niezwykłe, niebiańskie dekoracje powstały pod czujnym okiem p. Małgorzaty Zawistowskiej, p. Ewy Kliczka i p. Edyty Strug, a opieką reżyserską otoczyła uczniów p. Julita Nowakowska.

Dopełnieniem wydarzenia było wręczenie certyfikatów nauczycieli dodających skrzydeł i kwiatów w podziękowaniu za zasiewanie w naszych sercach dobra.

Na zakończenie akademii głos zabrała p.o.  Dyrektora, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. W stronę uczniów popłynęły życzenia: mądrych decyzji, trafnych wyborów i roztropnych kroków. Aby zdobywanie wiedzy było dla nich, prawdziwą przyjemnością, nie przymusem.