III edycja Konkursu InstaLogik

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Konkurs posiada patronat honorowy MEiN oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. W gronie partnerów Konkursu znajduje się Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Uczestnicy konkursu mogą nie tylko rozwiązywać poszczególne jego etapy. Do każdego etapu dołączony jest bezpłatny kurs przygotowawczy, dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę z zakresu matematyki, informatyki oraz programowania.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • Etap I, termin 1 października – 28 października 2021, g. 20:00

  • Etap II, termin 11 grudnia 2021, godz. 10:00 – 11:30

  • Etap III, termin 26 marca 2022, godz. 10:00 – 12:00

Szczegółowe informacje o konkursie znajdą Państwo na stronie https://instalogik.pl/.