List prezesa GUS.

 

Do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało już tylko kilkanaście dni.  Udział w spisie powszechnym jest niezwykle ważny i obowiązkowy.

W załączeniu przesyłamy list Prezesa GUS do Państwa – do nauczycieli, do uczniów oraz do rodziców, z serdeczną prośbą o przekazanie go adresatom. Listy znajdują się TUTAJ

Mamy nadzieję, że wykorzystacie Państwo również materiały edukacyjne, które zostały stworzone z myślą o Was i uczniach znajdujące się na stronie https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/ . Znajdziecie tam kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci, zestawy materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.

Dodatkowo zapraszamy do udziału w konkursie dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Regulamin konkursu znajduje się na stronie spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021.

 Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Wysocka Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Promocji Głównego Urzędu Statystycznego