Fot. Uczestnicy wycieczki do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego w dniu 11.06.2021r.

Wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego!!

W dniu 11 czerwca 2021r. po skrupulatnej kontroli autokaru przez Policjantów z Komisariatu w Bełżycach udaliśmy się na wycieczkę do Jurajskiego Parku Rozrywki w Bałtowie wraz z nauczycielami: E. Kliczka, J. Kulig, E. Łączka, E. Strug, A. Poręba i Rodzicami. Bałtowski Kompleks Turystyczny jest najpopularniejszą atrakcją w woj. świętokrzyskim i  jedną z najlepszych w Polsce. To idealne miejsce  na jednodniowy pobyt. Bałtów to mnóstwo atrakcji w jednym miejscu! Park Dinozaurów, Park Rozrywki, Zwierzyniec, Park Miniatur, Prehistoryczne Oceanarium, Wioska Czarownic i wiele innych niesamowitych miejsc.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia Prehistorycznego Oceanarium. To miejsce sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów, wszystko podziwialiśmy  w trójwymiarowym  przekazie. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu.

W Jura Parku z Panią przewodnik obejrzeliśmy dinozaury  w naturalnych wymiarach,  na ścieżkach spacerowych  oglądaliśmy kolejne epoki geologiczne Ziemi od kambru do momentu pojawienia się człowieka w neolicie. Obecnie w parku znajduje się około 40 modeli dinozaurów (największy z nich mierzący około 26 metrów długości diplodok ). Następnie udaliśmy się do Muzeum Jurajskiego w  pobliżu którego  odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów – allozaura, stegozaura, kamptozaura.

Dużo radości sprawiła nam przejażdżka amerykańskim  schoolbusem  po  Zwierzyńcu górnym. Podziwialiśmy ponad  400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach, gdzie mają warunki zbliżone do ich naturalnego środowiska.  Spacer dolną częścią bałtowskiego zwierzyńca to spotkanie z różnobarwnym światem ptaków. Na zakończenie udaliśmy się do Parku Rozrywki.

Atmosfera była niepowtarzalna, pogoda słoneczna, lody i napoje pyszne, obiad też wszystkim smakował, wycieczka fenomenalna. Dzień minął bardzo szybko, pozostały niezapomniane wrażenia i marzenia o kolejnej wycieczce!