Program edukacyjny pn.” Przygody Kota Ciepłosława”

PGE Energia Ciepła, przygotowała program edukacyjny pn.” Przygody Kota Ciepłosława”, który był skierowany dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Celem programu było budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd się bierze energia elektryczna.

W ramach programu edukacyjnego sympatyczny bohater – Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – w interesujący sposób przekazywał wiedzę o tym, jak powstaje ciepło i jak ciepło dociera do domowego kaloryfera.

Program spełniał wymagania podstawy programowej i dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych,  był prowadzony w ramach lekcji z informatyki w klasach 1-3. Zadaniem zespołów klasowych było stworzenie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława o tematyce związanej z ciepłem. Nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale szkoła otrzymała podziękowanie od organizatora za udział w przedsięwzięciu.

Szkolnym koordynatorem akcji była mgr Joanna Kulig, którą wspierały Panie z edukacji wczesnoszkolnej mgr Emilia Łączka i mgr Edyta Strug.