Organizatorzy akcji chcieliby zaprosić dzieci, młodzież, a także rodziców do udziału w kampanii edukacyjnej „Dzień bez Śmiecenia”. W tym roku zorganizowany zostanie teleturniej, gdzie uczestnicy będą mogli dowiedzieć się o prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, a także wziąć udział w konkursie. Oto kilka szczegółów akcji:

Od 7 maja do 5 czerwca na facebooku Dzień Bez Śmiecenia będą pojawiać się elektroniczne Kartki. Zapraszamy do polubienia strony i dzielenia się treściami na prywatnych profilach. https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/

11 maja na facebooku Dzień Bez Śmiecenia będzie miała premierę elektroniczna Kartka, którą chcemy sprawdzić ile osób deklaruje, że chce zmian w opakowaniach produktów – tak by stały się łatwiejsze do ponownego przetworzenia. Jesteśmy gotowi na Eco Design. Będziemy w ten sposób zachęcać producentów do spojrzenia na swoje opakowania pod względem ich ekologicznego zrównoważenia, a konsumentów do świadomych wyborów w sklepie.

Kartki i informacje są dostępne na www.dzienbezsmiecenia.pl , skąd można je pobrać, i wysłać do swoich współpracowników, znajomych lub przyjaciół. Zachęcamy również do umieszczania Kartek na własnych stronach internetowych i intranetowych.

Pamiętaj żeby wysłać nam adresy do tych stron: m.wyciechowska@rekopol.pl

Poza kartkami dostępne są również gry – zachęcamy do zabawy w szkołach, w pracy, jak również w domu z rodziną. Wspólna rozrywka jest świetnym otwarciem do rozmowy o ekologii. Zachęcamy również do organizowania działań ekologicznych ( warsztaty, szkolenia, pikniki, konferencje) między 6 maja, a 5 czerwca. Na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl znajdziesz materiały edukacyjne i ciekawostki, które pomogą zaaranżować własne inicjatywy. Jeśli poinformujesz nas o swojej inicjatywie – umieścimy ją na naszej stronie w zakładce Wydarzenia.

Zapraszamy do dzielenia się zdjęciami – możesz wstawić swoje zdjęcie na facebook Dzień Bez Śmiecenia, lub na prywatny profil z hashtagiem #ZaczynamOdSiebie.

Warto aktywnie brać udział w akcji, dzielić się wiedzą i organizować własne inicjatywy.

Wszyscy zaangażowani zostaną nagrodzeni specjalnymi certyfikatami.

Aby być na bieżąco warto polubić stronę Dzień Bez Śmiecenia na facebooku https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/