Fot. Arch. Uczniowie szkoły, opiekunowie i artyści „Teatru Show” z Wrocławia po spektaklu w sali widowiskowej Uniwesytetu Przyrodniczego w Lublinie.

„Teatr Show” z Wrocławia przedstawia…

W dniu 10 lutego br. uczniowie klasy III, V i VI pod opieką nauczycieli: Anety Podleśnej, Dagmary Martynowskiej i Małgorzaty Zawistowskiej wyjechali do Lublina na widowisko multimedialne pt. „Legendy polskie”.

Spektakl opowiadał o tym, jak  naszą planetę  odwiedzają przybysze z przyszłości, którzy z kolei przenoszą nas w czasy jeszcze bardziej odległe niż nasze, mianowicie w pierwsze wieki istnienia państwa polskiego przypominając nam treść najbardziej znanych polskich legend.

Widowisko utrzymane w żartobliwym  tonie, oprócz gry aktorów, zawierało w sobie także elementy filmowe,  różne efekty dźwiękowe oraz zaaranżowane scenki, w których uczestniczyli widzowie. Młodzi ludzie musieli się wykazać wiedzą na temat pierwszej pomocy, zdrowego żywienia i ekologii.

Nie każdy jednak mógł wejść na scenę. Trzeba było wcześniej znaleźć się w posiadaniu szczęśliwego numerka, który uprawniał do udziału w zabawie. Tymi szczęśliwcami wśród uczniów naszej szkoły byli Mateusz z klasy VI i Martyna z klasy III.

To była przednia zabawa!