Fot. A. Podleśna. Praca uczniów klasy III wysłana na ogólnopolski konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”- edycja II.

Wyniki II edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Jak podają organizatorzy na stronach internetowych w skali całego kraju w drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych. To oznacza, że ponad 50 000 dzieci zaangażowało się w konkurs „Biedronki”. Do programu zgłosiło się 6397 nauczycieli. Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów „Dnia Głośnego Czytania” (z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków) oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie. Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne.

Tym razem nie udało się uczniom klasy III i wychowawczyni mgr Anecie Podleśnej zdobyć jednej z głównych nagród, nie mniej jednak praca uczniów została zakwalifikowana do konkursu. Gratulujemy podjętego trudu i mamy nadzieję, ze udział w konkursie zainspiruje dzieci do dbania o najbliższe otoczenie i uwrażliwi na rolę drzew w środowisku.

Jednym z 15 laureatów została Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żulinie w powiecie krasnostawskim. W ramach nagrody głównej otrzyma ona od „Biedronki” aż 3000,00 zł. na zakup wymarzonego księgozbioru do szkolnej biblioteki. Dodatkowo 37 klas z woj. lubelskiego otrzymało wyróżnienia. Organizatorzy dziękują za każde nadesłane zgłoszenie!

Galeria wszystkich prac zakwalifikowanych do konkursu dostępna pod linkiem