Fot. D. Martynowska. Uczestnicy wycieczki do Nałęczowa w dniu 12.12.2019 roku z wychowawcami.

Wycieczka do Nałęczowa

Kino „Cisy”, spacer po Parku Zdrojowym, kręgielnia w „Atrium” to program wycieczki do Nałęczowa, w której w dniu 12 grudnia br., uczestniczyli uczniowie z kl. V-VIII.

Był sobie pies część druga, którą oglądaliśmy w kinie „Cisy” w Nałęczowie, była z humorem wynikającym głównie z psiej narracji, ale też wywołała emocje i  wzruszyła nas, tak jak część pierwsza. To film pokazujący trudne relacje między ludźmi,  wędrówkę czworonoga przez „kolejne życia”, który zawsze wraca do swojego właściciela i udowadnia ,że  „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”.  

Po filmie udaliśmy się na spacer po Parku Zdrojowym. Zatrzymaliśmy się w miejscu upamiętniającym pobyt Jana Pawła II w Nałęczowie.  Usiedliśmy na ławeczce z Bolesławem Prusem. Zobaczyliśmy Pałac Małachowskich, pijalnię czekolady, Wyspę Miłości, pomnik Żeromskiego. Zaintrygowały nas Panny Nałęczowskie –Wiara, Nadzieja i Miłość. Zainteresowanie wzbudził też bicykl i Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego.

Atrakcją Parku Zdrojowego są kaczki, które na widok szkolnej grupy ślizgały się po zamarzniętym stawie i na wyścigi licznie pędziły w naszym kierunku. Niektóre ostro walczyły o pokarm. Ich zachowanie sprawiło nam wiele radości, ale i uświadomiło, że idzie zima i muszą tam przetrwać. Pomagają im kuracjusze dokarmiając ich karmą zakupioną w specjalnym automacie.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu była kręgielnia znajdująca się w Kompleksie Wodnym „Atrium”. Kręgielnia wyposażona jest w elektroniczny system liczenia punktów, który umożliwił  rozegranie turnieju wśród uczniów.  Wygodne kanapy pozwalały na relaks, obserwowanie zawodników i  miłe spędzanie chwil pomiędzy rzutami. W Klubie „Atrium” wzmocniliśmy się posiłkiem, słodkościami i napojami. W śpiewającym i wesołym nastroju powróciliśmy do Stasina.

Opiekę w czasie wycieczki sprawowali wychowawcy klas: Regina Wójcik, Agnieszka Chomicka, Ewa Chojnacka i Dagmara Martynowska.