Fot. R. Wójcik. Święty Mikołaj uczniowie szkoły i wychowawca klasy piątej mgr Dagmara Martynowska w roli Śnieżynki.

Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole

Już od samego rana w naszej szkole panowały wielkie zniecierpliwienie i radość spowodowane wizytą św. Mikołaja. Uczniowie i nauczyciele znakomicie przygotowali się do spotkania, bo w całej szkole kolorem dominującym była czerwień.

Jako pierwszych niezwykły gość w towarzystwie pomocnej Śnieżynki odwiedził dzieci z zerówki oraz klas I – III, które przywitały go z wielkim entuzjazmem. Następnie św. Mikołaj zawitał do klas V – VIII, by sprawdzić, czy uczniowie są  grzeczni i dobrze się uczą. Nie zabrakło zagadek i zadań, w których trzeba było zaprezentować umiejętności sprawnościowe, wokalne i recytatorskie. Po dokładnym „przeegzaminowaniu” uczniów i wychowawców św. Mikołaj obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami i słodkimi smakołykami. Zanim gość w tajemniczy sposób zniknął, poprosił dzieci o pomoc w odnalezieniu dziesięciu czerwonych czapek, które zgubił w szkole. To nie był problem dla naszych uczniów, którzy w trakcie pięciominutowej przerwy świetnie poradzili sobie z zadaniem, a znalazcy w nagrodę otrzymali poniedziałek jako dzień bez pytania. 6 grudnia był wyjątkowy i wywołał uśmiech na każdej twarzy.