Fot. R. Wójcik. Uczniowie szkoły podczas pokazów edukacyjnych Virtual Quest Lublin w Szkole Podstawowej w Stasinie.

Podróż w czasie…

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów nowymi technologiami informatycznymi i atrakcyjnymi metodami nauczania, w naszej szkole zorganizowano 22 listopada br. pokazy edukacyjne VR – Wirtualna Rzeczywistość, przeprowadzone przez Virtual Quest Lublin. Takiej podróży w czasie nikt z nas się nie spodziewał!

Wirtualna rzeczywistość to innowacyjny sposób nauczania. Uczniowie w specjalnych goglach VR kompatybilnych ze smartfonami, w technologii 3D obejrzeli filmy: „Kosmos”, „Ocean” i „Dinozaury”. Były to nowe doświadczenia, które pozwoliły przenieść się w przestrzeń pozaziemską, na dno oceanu czy w epokę dinozaurów. Zadziwiały nas obrazy i efekty akustyczne. Na wyciągnięcie ręki były planety, Księżyc i Słońce, podwodny świat z bajecznie bogatą florą i fauną, czy tak lubiane przez dzieci dinozaury. W zupełnej ciszy, ze skupieniem uczniowie słuchali informacji przekazywanych przez lektora, a po seansach bezbłędnie wypełniali karty pracy.

Ta nowoczesna forma edukacji połączona z zabawą, dostarczyła niezapomnianych, wręcz kosmicznych wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili. Z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy w tej technologii. Z pewnością tego rodzaju lekcja na długo zostanie w naszej pamięci.