Fot. Uczniowie szkoły z opiekunami w budynku „Centrum Nauki Kopernik” w Warszawie.

Wycieczka do CNK w Warszawie

30 października br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami mieli okazję spędzić czas w świecie samodzielnego eksperymentowania w „Centrum Nauki Kopernik” w Warszawie. W ogromnym kompleksie z całą masą eksponatów, uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z rozmaitymi zjawiskami z dziedziny matematyki, fizyki, biologii, astronomii.  Był to czas nauki ale też świetnej zabawy.

Jednym z punktów programu  był seans w najnowocześniejszym Planetarium w Europie „Niebo Kopernika”, podczas którego uczniowie mieli możliwość wyruszyć w podróż kosmiczną i zobaczyć z bliska Słońce, Księżyc oraz planety Układu Słonecznego.

Uczestniczyliśmy również w pokazach na żywo takich jak „Kosmiczny piknik” i „Teatr wysokich napięć”. Zwiedzanie wystaw na terenie CNK dostarczyło uczniom wielu wrażeń. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczeń. Uczniowie bawiąc się doskonale, jednocześnie zgłębiali wiedzę z różnych dziedzin nauki.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu upłynął nam  bardzo szybko i musieliśmy udać się w drogę powrotną. Z pewnością był to dla wszystkich czas wykorzystany pożytecznie, który na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.