Fot. R Wójcik. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stasinie i zespół „Perełki” ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy, po zakończonym występie z montażem słowno-muzycznym „Wstańcie, chodźmy!” z katechetą mgr Anny Kutwa i mgr Małgorzatą Cygan nauczycielem SP w Konopnicy w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicy.

XIX Dzień Papieski

W dniu 13.10.2019 roku w kościele powszechnym  obchodzony był  XIX Dzień Papieski.  Z tej okazji  w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.15 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicy uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Wstańcie, chodźmy!”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły i zespół „Perełki” ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy, pod kierunkiem z katechety mgr Anny Kutwa i mgr Małgorzaty Cygan nauczyciela SP w Konopnicy. Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!” odwołuje się do tytułu przedostatniej książki Papieża Polaka snującej refleksję o biskupstwie.

Dzień Papieski został ustanowiony po to, by nie tylko być dniem podniosłych uroczystości. Ma być także dla każdego z nas okazją do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby coś z nauczania papieża Jana Pawła II wprowadzić w życie — tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie, szkole…….