Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 do 20 października w Europie, w tym oczywiście w Polsce, obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której organizatorzy zapraszają wszystkich, w każdym wieku.

#CodeWeek2019 to oddolna inicjatywa, w ramach której zwraca się uwagę na kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie osób zaangażowanych  w celu wspólnej nauki.

Do udziału w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania, organizatorzy  zachęcają przede wszystkim szkoły na wszystkich szczeblach kształcenia, a także nauczycieli wszystkich przedmiotów, dzięki którym uczniowie będą mogli skorzystać z możliwości zapoznania się ze światem programowania i kreatywności w świecie cyfrowym. Więcej na temat inicjatywy oraz organizacji własnych wydarzeń można dowiedzieć się ze strony internetowej skierowanej do nauczycieli: CodeWeek.eu/Schools

Informacja pochodzi ze strony internetowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/codeweek2019