Fot. R. Wójcik. Prace jakie wpłynęły na szkolny konkurs florystyczny ”Barwy jesieni”.

Jesienny piknik

„Jesienny piknik” to już prawie tradycja w naszej szkole. W tamtym roku obchodziliśmy Święto ziemniaka. Na tegorocznym pikniku królowały barwy i smaki jesieni. Uczniowie rywalizowali rozpoznając jesienne owoce, warzywa, liście drzew, narzędzia do pracy w ogrodzie oraz wymieniali zmiany  zachodzące w przyrodzie. Było zabawnie i wesoło i takie też były nagrody dla klas. Klasy młodsze otrzymały zaproszenia na „Jesienny koncert” „Przygody z jesienną bajką”,  „Zabawy ruchowe i jesienny kolorowy spacer”. Klasy starsze dostały zaproszenia na ”Jesienne spotkania z królową nauk”, udział w „Sympozjum z biologiem i dendrologiem”, spotkanie autorskie „Książka na jesienne słoty” oraz „Barwne i kolorowe spotkania z wychowawcą nie tylko jesienią”.

W dalszej części pikniku rozstrzygnięto konkurs florystyczny ”Barwy jesieni” i konkurs kulinarny „Potrawa o smaku jesieni”.

Efekty prac konkursu florystycznego  zaprezentowano na wystawie w holu szkoły. Mimo, że  w tej chwili aura nie dopisuje, to wchodząc do szkoły uśmiechamy się, widząc przepiękne barwy jesieni wyeksponowane w cudownych kompozycjach kwiatowych. W konkursie nagrodzono 21 uczniów dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Konkurs kulinarny „Potrawa o smaku jesieni” to  bajka dla zmysłów. Na konkurs wpłynęło 31 potraw. Były to przepyszne sałatki, ciasta, ciasteczka, babeczki, pieczone owoce, soki, zupy, surówki. Uczniowie i rodzice postawili na oryginalność, kreatywność, smak i estetykę podania.

Nagrodzono wszystkich, którzy wzięli udział w tym konkursie. Uczniom wręczono książki kulinarne, miody i jeszcze inne fajne upominki. Nagrody „z przymrużeniem oka zasponsorował” Pan Modest i były to voucher na kolację w chińskiej restauracji, piękna zastawa stołowa, zmywarka i deskorolka. Teraz już wiemy, że Pan Modest ma niesamowite poczucie humoru.

Okazało się również, że dowcipem zaskoczyła nas i Pani Magda, która  zainteresowała się naszym konkursem kulinarnym. Wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w kuchennych rewolucjach, czyli  sprzątania kuchni we własnym domu podczas najbliższego weekendu.

Kolejnym punktem pikniku była prezentacja potraw, która rozbudziła nasze kubki smakowe.

No i nareszcie mogliśmy degustować – chwilo trwaj.

 Serdecznie dziękujemy  uczniom za aktywność, rozwijanie swoich pasji poprzez udział w konkursach i pikniku.

Zawsze możemy na Was liczyć, dlatego ciepłe słowa podziękowania ślemy  Rodzicom, Babciom, Ciociom i wszystkim, którzy poświęcili czas i zaangażowali się w organizację „Jesiennego pikniku”. Gratulujemy kreatywności oraz talentów florystycznych i kulinarnych.

 Organizatorzy: mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki oraz mgr Ewa Chojnacka-nauczyciel biologii