Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W tym roku nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”-II edycja, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów znanej marki, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców.

Jak podają organizatorzy, pierwsza edycja „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków” w roku szkolnym 2018/2019 była ogromnym sukcesem – akcja objęła wszystkie szkoły podstawowe w Polsce, które otrzymały bezpłatne zestawy książek oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych. Ok. 40 000 nauczycieli wykorzystało Słodziaki podczas zajęć lekcyjnych, zachęcających do nauki czytania, a ponad 6 tysięcy klas wzięło udział w konkursie, w którym uczniowie wymyślali własne wersje nowych przygód Gangu Słodziaków.

Organizator akcji  Jeronimo Martins Polska S.A.  przygotował dla szkół 15 nagród o wartości 3 000 zł. każda, w postaci uzupełnienia księgozbiorów szkolnych bibliotek, oraz nagrody dla dzieci i nauczycieli. Wzięcie udziału w konkursie nie wiąże się z żadnymi kosztami i opłatami.

Szczegóły akcji na stronie: szkolneprzygodyslodziakow.pl