Gala wręczenia nagród w konkursie „Pokoloruj swój Świat”

Uroczysta gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie plastycznym „Pokoloruj swój świat”, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie w dniu 18.10.2018r. Na konkurs wpłynęło 447 prac plastycznych z województwa lubelskiego. Nagrodzono 20 uczniów.

Z naszej szkoły III wyróżnienie otrzymała Anastazja Podleśna uczennica klasy piątej. Nagrody wręczali Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk i Dyrektor departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL Sławomir Struski.

W czasie uroczystości Nikola Kowalczyk, Krzysztof Kot, Paulina Gęca, Kacper Dubiel, Bartłomiej Wilczek, Maciej Wolski, Anastazja Podleśna i Igor Gano  na kanwie „teleexpressu” przedstawili w humorystyczny i zabawny sposób zagadnienia dotyczące ekologii. „Teleexpress” poprowadzili: Krzysztof Czyścioszek i Paulina Segreguj. Rewelacyjnie i z przymrużeniem oka, „W moim magicznym domu” zaśpiewał Maciej przedstawiając rozbawionej widowni kotka – Igorka. Kacper promował i wyjaśnił, na czym polega zrównoważony rozwój. Ekologiczna rewia mody uświadomiła nam, jak można zrobić coś z niczego. Na pokazie podziwiani byli  „światowej sławy projektanci” Nastazja, Kacpero Du, Nikol i Młody Wilczek. Kreatorów mody na wybieg zapraszała Paulina. Na koniec, jak to bywa w teleexpressie, z listy przebojów wybrano piosenkę „Jesteśmy dziećmi Ziemi”, którą zaśpiewał zespół wokalny „Stasinek.”

Występ bardzo spodobał się zaproszonym gościom, o czym świadczył duży aplauz publiczności.

Laureatce konkursu i młodym artystom serdecznie gratulujemy sukcesu.

W uroczystości udział wzięły również mamy: Panie Aneta, Agata, Wioleta, Agata i Ania, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i dowiezienie uczniów na konkurs.