kot
fot. mgr Krzysztof Mackiewicz

Egzamin Oyama Karate

Dnia 11 czerwca 2018 roku zawodnicy Oyama Karate Lublin przystąpili w Szkole Podstawowej w Stasinie do egzaminu na stopnie uczniowskie od 10 kyu do 5 kyu. Egzamin przeprowadził sensei Marcin Majczak 3 dan. Do testu kwalifikacyjnego przystąpiło 25 zawodników.
Egzamin przeprowadzony został dla rożnych grup zaawansowania, zgodnie z wymogami Oyama Polskiej Federacji Karate. Po rozgrzewce przeprowadzonej przez senseia Marcina, rozpoczął się egzamin w którym zawodnicy prezentowali techniki ręczne, nożne. W egzaminie uczestniczyli zawodnicy w różnym wieku stąd, inne wymogi egzaminacyjne dostosowane do ich możliwości psychicznych i fizycznych, dla dorosłych skala trudności jest wyższa. Zarówno wśród młodszej jak i starszej grupy widać było wielkie skupienie przy prezentowanych technikach, a później radość po zdanym egzaminie.
Egzaminy są idealną okazją do doskonalenia technik oraz rozwijania swoich umiejętności, kształtowania charakteru ćwiczącego. Należy dodać, iż wszyscy uczestnicy, pozytywnie przeszli ten test kwalifikacyjny i zostali promowani na kolejne stopnie zaawansowania w Oyama Karate. Na co dzień zawodnicy ćwiczą pod okiem instruktora senseia Marcina Wójcika.