„Przyroda wokół nas”

alt

Fot. Na fotografii dyr. szkoły mgr Anna Obara, mgr Ilona Kołosińska nauczyciel ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich im. Ks. Jana Twardowskiego, mgr Aneta Podleśna nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze SP w Stasinie, uczniowie szkoły biorący udział w konkursie.

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich już po raz czternasty odbył się Konkurs Recytatorski „Przyroda wokół nas” dla uczniów klas I-III, zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Urzędem Gminy Konopnica. W konkursie udział wzięło ponad trzydziestu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, wyłonieni podczas klasowych eliminacji: Martyna Kowalczyk, Alicja Kolatorowicz, Igor Gano, a także uczniowie klasy III: Hubert Rutkowski, Maciej Góźdź oraz Michał Marcyniuk. Po zaprezentowaniu wierszy Jury powołane przez organizatora turnieju dokonało oceny recytatorów i wyłoniło zwycięzców. Spośród naszych uczniów wyróżnienie otrzymał Michał Marcyniuk z kl. III. Natomiast I miejsce zdobyli ex aequo Martyna Kowalczyk i Igor Gano z kl. I oraz Hubert Rutkowski z kl. III. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie uczące w edukacji wczesnoszkolnej: mgr Aneta Podleśna kl. I oraz mgr Edyta Strug ucząca klasę III. Gratulujemy nauczycielom, zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.