„Światowy Dzień Kota”

koty2017

Fot. J. Wójcik. Poranne malowanie twarzy podczas zajęć świetlicowych.

Koty, to jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Dlatego 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Samorząd Szkolny z jego opiekunem oraz z Panią Reginą Wójcik postanowili zaangażować się w jego obchody.

Pomysłów było wiele. Zaczęło się od porannego malowania twarzy. Dzieci z oddziału przedszkolnego słuchały czytanych bajek o kotkach. Z wielkim zaciekawieniem słuchały coraz to nowych przygód czworonożnych bohaterów. Podczas czytania bajki „relaksacyjnej” „zamieniały się w koty” i naśladowały ich zachowania, głosy, ruchy i zabawy. Zorganizowano też zajęcia plastyczne, na których uczniowie po śladzie rysowali dużego kota, którego później kolorowali wg własnego pomysłu.

Niełatwym zadaniem dla nauczycieli okazało się objaśnianie znaczenia popularnych związków wyrazowych, jak np. „bawić się w kotka i myszkę” czy „spadać jak kot na cztery łapy”. Święto pokazało, że koty nie tylko mruczą i śpią, ale też pozostawiły swoje ślady w literaturze i języku.

Cieszy fakt, że zainteresowanie uczniów tego rodzaju akcjami jest ogromne. Wszyscy uczestnicy w przygotowanie się wkładają wiele czasu i serca. Pożytecznie spędzając czas, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc.

mgr Anita Kozłowska opiekun S.U.