pierwszydzienwiosny

Pierwszy dzień wiosny

pierwszydzienwiosny

Fot. A. Kozłowska. „Reprezentacje kolorowych” z dyrektorem szkoły mgr J. Wójcikiem i wychowawcami klas.

Czy istnieje bardziej kolorowa pora roku od wiosny? Bardziej radosna? Bardziej optymistyczna? Bardziej energetyczna? Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole był właśnie taki. Samorząd Uczniowski z opiekunem mgr Tomaszem Podgórskim, wspierany logistycznie przez Panią Aleksandrę Poręba, mgr Anitę Kozłowską, postarali się aby było to radosne Święto Wiosny, czyli BARDZO KOLOROWY FESTIWAL ARTYSTYCZNY.

Pomysłowość i oryginalność nie miała granic… sala gimnastyczna zmieniła się w jedno „pole bitwy”. W rywalizacji uczestniczyły wszystkie klasy z wychowawcami: mgr U. Lizut, mgr E. Strug, mgr E. Kliczka, mgr R. Wójcik. Wcześniej klasy wylosowały barwy w których miały występować:

-„żółci”- klasy III i IV

-„czerwoni”- klasy I i VI

-„zieloni”- klasy II i V.

Zespoły rywalizowały w następujących konkurencjach: wiosenna piosenka, wiosenne urządzenie wystroju miejsca „kolorowej grupy”, konkurs na najlepsze przebranie za wiosnę, układanie wiosennego menu, rysunek o tematyce wiosennej. Zmagania starszych kolegów obserwowała też „O” pod czujnym okiem Pani mgr Ewy Dudek, wszak pierwsza klasa tuż, tuż.

Dużo dobrej zabawy dla wszystkich, zażarta rywalizacja, wysoki poziom artystyczny zespołów. Szanowne jury miało trudny orzech do zgryzienia. Zwyciężyły zespoły „żółtych” i „zielonych”, wyróżniono zespół „czerwonych”. Ale wszyscy dobrze wiedzieli, że nie chodziło w tej rywalizacji o zajęcie jak najlepszego miejsca, ale o dobrą zabawę. A to organizatorom udało się najbardziej.

I tak minął ten niezwykły dzień w naszej szkole. To był naprawdę bardzo kolorowy wiosenny zawrót głowy… Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania. Gratulujemy najlepszym i… zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!