pierwszaki

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

pierwszaki

Fot. A. Kozłowska. Pamiątkowe zdjęcie po zakończonym Ślubowaniu uczniów klasy I z Dyrektorem szkoły mgr&nbspJackiem Wójcikiem i wychowawcą klasy mgr Urszulą Lizut.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu imprez naszej szkoły. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy I prezentują swoje umiejętności w przygotowywanym wcześniej programie artystycznym. Tegoroczne uroczyste Ślubowanie miało miejsce 23 października 2015 roku. Fakt obecności rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów z wszystkich klas, nauczycieli, pracowników szkoły, dodawał rangi tej uroczystości. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, uroczystość rozpoczął program artystyczny w wykonaniu pierwszaków, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy mgr Urszuli Lizut. Biorąc pod uwagę aplauz i okrzyki na widowni, występy małych ,,aktorów”, okazały się sukcesem. Po części artystycznej, nastąpiło złożenie przysięgi, a następnie pasowania na uczniów dokonał Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik. Od tej chwili pierwszaki stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkolnej społeczności. Następnie uczniowie z rąk Dyrektora szkoły i wychowawcy klasy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Od rodziców natomiast czekały prezenty. Po części oficjalnej, odbyła się jeszcze krótka sesja zdjęciowa oraz słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowanie wychowawcy klasy za przygotowanie uczniów do tego wydarzenia, Rodzicom za pomoc i zaangażowanie w uświetnienie tej jakże ważnej uroczystości!