biegi

Biegi przełajowe w Radawczyku II

biegi

Fot. T. Podgórski. Zawodnicy na starcie biegu przełajowego w Radawczyku Drugim- grupa chłopców.

W dniu 12 września 2015 w Radawczyku Drugim zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Pracowni Twórczych Działań – Lublin, biegi przełajowe o „Puchar Wójta Gminy Konopnica” dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Organizatorom zależało aby poprzez tę imprezę promować ruch na świeżym powietrzu oraz bieganie jako najprostszej formy ruchu. Niestety tego dnia pogoda nie dopisała, dzień był pochmurny i deszczowy, co nie przeszkodziło zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych  wyników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas III-VI, byli to: K. Łakota, K. Sztanke, M. Zarajczyk, N. Kowalczyk, A. Wójtowicz, A. Mazurek, K. i Ł. Łakota, K. Siek, M. Leziak, oraz P. Surtel. Dużą niespodzianką było zdobycie w grupie najmłodszych dziewcząt brązowego medalu (III miejsce) przez Nikolę Kowalczyk z kl. IV, a w grupie chłopców najmłodszych Jakuba Łakotę z kl. III srebrnego medalu (II miejsce). Oprócz medali wymienieni  uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe. Opiekunem grupy był nauczyciel W-F mgr Tomasz Podgórski. Gratulujemy zwycięzcom, a tym co się w tym roku nie powiodło życzymy sukcesów za rok.