Piszą o nas w Dzienniku Wschodnim

dziennikwschodni

Gmina Konopnica: Nowe place zabaw i sprzęt dla szkół

Place zabaw, nowe zabawki, meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny. Szykują się spore zakupy w pięciu szkołach podstawowych z oddziałami przedszkolnymi. Gmina Konopnica modernizuje oddziały przedszkolne. Przy wsparciu funduszy unijnych chce kupić m.in. nowy sprzęt. Wszystko po to, aby zmniejszyć nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej. W programie gminy bierze udział pięć szkół podstawowych – w Stasinie, Motyczu, Konopnicy, Zemborzycach Tereszyńskich i Radawcu Dużym.

– W każdej szkole na liście potrzeb jest po kilkaset pozycji – mówi Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica i wylicza: Od dostosowania łazienek i toalet do wzrostu dzieci, doposażenia placów zabaw i wyposażenia sal, poprzez pomoce dydaktyczne, a na zabawkach dla przedszkolaków skończywszy.

– Bardzo cieszymy się z tych zakupów – podkreśla Jacek Wójcik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie. Na liście znalazł się m.in. nowy sprzęt na plac zabaw. Ale nie tylko. – W toaletach zostaną zamontowane podajniki do mydła i na ręczniki – wylicza dyrektor podstawówki. Do kuchni zostanie dokupiona też lodówka i kuchenka mikrofalowa. Przedszkolaki będą mieć też nowe meble. Do oddziału trafią też pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy oraz audiowizualny. Oddział przedszkolny w naszej szkole liczy 14 dzieci w wieku 4 i 5 lat. Od września będzie 20 dzieci – zapowiada dyrektor Wójcik. Szkoły mają otrzymać zamówione wyposażenie pod koniec maja.

Wiadomość z dnia 08.04.2015 ze strony www.dziennikwschodni.pl