Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją naszej szkoły stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

W wiosenny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy drugiej, którzy z samego rana zagościli w każdej klasie i ogłosili wesołą nowinę nadejścia upragnionej pory roku. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami i pracownikami naszej szkoły. Na początku klasa pierwsza i trzecia pod opieką p. Ewy Kliczki zaprezentowały krótką inscenizację. Publiczność z entuzjazmem przyjęła występ młodych artystów. Kolejnym punktem programu był turniej wiedzy o wiośnie. Każda klasa pod wodzą swojego wychowawcy walczyła o zdobycie tajemniczych nagród. Nad przebiegiem zawodów czuwało jury w składzie: p. dyrektor Anna Kutwa, p. Regina Wójcik, p. Marzena Kot i p. Andrzej Igras. Zgromadzeni na sali uczniowie oraz nauczyciele z zapartym tchem śledzili rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swych kolegów i radośnie wyrażali entuzjazm, gdy drużyna zdobywała kolejne punkty. Klasy od 0 do VI wzięły udział w kilku konkurencjach. Na początku uczniowie mieli za zadanie dokończenie rozpoczętego przysłowia oraz rozwikłanie zagadek, w które wkradł się wiosenny chochlik i powrzucał nieprawdziwe informacje. Następnie każda klasa zaprezentowała tytuły piosenek, w których występuje jakieś zwierzę. Zwieńczeniem tej konkurencji było zaśpiewanie przez każdą klasę wybranej piosenki. Wielkie owacje wzbudziła również prezentacja przepięknych wiosennych wierszy i prac plastycznych. Wiosną chce się śpiewać i podziwiać ogrom barw, ale jest to również czas, kiedy chcemy szaleć na świeżym powietrzu. Dlatego też każda klasa wzięła aktywny udział w rozgrywkach sportowych: skakaniu na skakance i kozłowaniu piłki. Podczas ostatniej konkurencji, którą były kalambury, wychowawcy klas losowali kartki i pokazywali wiosenną czynność, którą mieli odgadnąć uczniowie.

Rywalizacja była bardzo zaciekła. Wszystkie klasy biorące udział w konkursach starały się wypaść jak najlepiej, co im się rzeczywiście udało. Czas upłynął nam bardzo szybko i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Komisja konkursowa po podliczeniu punktów wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa II, natomiast w kategorii klas starszych – klasa IV. Uroczystość powitania wiosny organizowana w naszej szkole jest wyjątkową imprezą, w którą angażują się zarówno uczniowie, jak też nauczyciele i pracownicy szkoły. Jest to doskonała forma integracji społeczności szkolnej, ucząca jak w sposób fair play można ze sobą rywalizować. Z zachwytem podziwialiśmy zdolności i talenty naszych uczniów, prezentowane w nietypowy sposób. Ten szczególny dzień w roku szkolnym jest najlepszym dowodem na to, że nauczyciele i uczniowie naszej szkoły potrafią się fantastycznie wspólnie bawić 🙂

mgr Aleksandra Poręba – nauczyciel j. angielskiego