Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 05 marca 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom”.  Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Do turnieju przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, tj: Motycza,  Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich Radawca Dużego oraz 3 uczniów z SP Stasin. Po bardzo sprawnym i szybkim rozwiązaniu testów przez wszystkich uczniów,  I-miejsce  w kategorii szkól podstawowych zajęłaLiwia Kowalska, uczennica naszej szkoły która będzie reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych w Lublinie. Oprócz Liwii w turnieju reprezentowali nasza szkołę: Olga WójcikIV miejsce oraz Grzegorz Wydra. Zwycięscy otrzymali z rąk  Wójta Gminy Konopnica p. Mirosława Żydka, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP p. Jerzego Sieńko pamiątkowe dyplomy, puchary i bardzo cenne nagrody rzeczowe. Uczniów do konkursu przygotowywał mgr Tomasz Podgórski – nauczyciel techniki. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników a szczególnie Liwii i trzymamy kciuki za dalsze eliminacje, POWODZENIA. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z tego turnieju.

mgr Tomasz Podgórski – nauczyciel techniki