Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 14.02.2014 r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Na te eliminacje zaproszony został p. Krzysztof Trojnara wieloletni gość naszej szkoły, ekspert od spraw  pożarnictwa. W turnieju tym uczestniczyło 12 uczniów klas IV – VI, którzy z wielkim zapałem starali się zakwalifikować do następnego etapu turnieju w gminie Konopnica. Wszyscy C i uczniowie zostali przygotowani do turnieju przez p. Tomasza Podgórskiego. Po uroczystym otwarciu turnieju przez panią dyrektor Annę Kutwa i zaproszonego gościa, pana Krzysztofa Trojnarę zaczeła sie część pisemna turnieju . Pierwsze prace pisemne oddawane były przez uczniów po upływie 30 minut, następne sukcesywnie tak, że po 40 minutach było już wiadomo kto w tym roku jest zwycięzco turnieju OTWP. Pytania były zróżnicowane odpowiednią skalą trudności i nie wszyscy potrafili do końca prawidłowo na nie odpowiedzieć. Mistrzem tegorocznego turnieju OTWP w Szkole Podstawowej w Stasinie została Liwia Kowalska, wicemistrzem Olga Wójcik, a trzecie premiowane miejsce w reprezentowaniu naszej szkoły zajął Grzegorz Wydra. Wszyscy Ci uczniowie są przedstawicielami klasy V, a w ubiegłym roku również reprezentowali naszą szkołę w turnieju gminnym zajmując II, III i IV miejsce w gminie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy a za naszych reprezentantów  trzymamy kciuki, powodzenia. Więcej zdjęć z turnieju w naszej galerii polecamy.

Tomasz Podgórski – nauczyciel w- f