Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności Picasso i "Tajemniczy ogród" w Lublinie
Picasso i "Tajemniczy ogród" w Lublinie Drukuj

alt

  13 listopada br. uczniowie klas IV-VII udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta na Zamku Lubelskim i obejrzenie wystawy prac jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku - Pabla Picassa. Tym razem nie były to jednak dzieła malarskie, z czego najbardziej zasłynął artysta, a rysunki, grafiki i naczynia z ceramiki. Prace te podarował Picasso Muzeum Narodowemu w Warszawie, podczas jedynej swojej wizyty w naszym kraju, w roku 1948, gdy jako zdeklarowany komunista odwiedził powojenną Polskę.

  Mówi się, że twórczość Hiszpana, bardzo różnorodna i obfita, miała wpływ na wszystkie dziedziny sztuki XX wieku. Mam więc nadzieję, że po obejrzeniu wystawy, w pamięci jej uczestników, pozostanie garść informacji na temat tego nietuzinkowego artysty.

  Drugim punktem programu naszej wycieczki był spektakl pt. „Tajemniczy ogród” odegrany przez aktorów Teatru Kameralnego w Lublinie. Powstał on na podstawie adaptacji powieści Frances Hodgson Burnett o tym samym tytule (wpisanej na listę lektur szkolnych). Akcja utworu rozgrywa się w II połowie XIX wieku, najpierw w Indiach, a potem w południowo-wschodniej Anglii, w posiadłości niejakiego Archibalda Cravena, który - jako wuj głównej bohaterki - przejmuje nad nią opiekę po śmierci rodziców dziewczynki. Nie spodziewa się, że jej obecność diametralnie odmieni życie wszystkich mieszkańców tego domu.

  W skrócie: jest to książka o serdecznej przyjaźni, prawdziwej dobroci i wielkiej tajemnicy, a w nowej teatralnej odsłonie staje się atrakcyjną lekcją pozytywnego i szlachetnego postępowania.

  Mam nadzieję, że cel naszej wyprawy, jakim jest kształtowanie u naszych wychowanków potrzeby uczestnictwa w kulturze, został osiągnięty, a uczniowie z ochotą wezmą udział w następnych tego typu przedsięwzięciach.

mgr M. Zawistowska-nauczyciel j.polskiego i historii

 

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.