Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Wycieczka do Chełma i Zamościa Drukuj

alt

22.09.2017r.,tj. piątek, uczniowie klas IV-VII z wychowawcami: I. Gajkoś, A. Kutwa,   R. Wójcik, M. Zawistowska, wyjechali na wycieczkę do Chełma i Zamościa.  Zwiedzanie zaczęliśmy od wyjątkowej atrakcji turystycznej, czyli zabytkowej kopalni kredy w Chełmie. Jest to jedyna tego typu kopalnia w Europie. Pod centrum miasta ciągnie się labirynt kredowych tuneli. Można się zgubić! Spacer podziemnymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Byliśmy czujni, ale gdy zgasło światło Duch Bieluch nas przestraszył. Po wyjściu na powierzchnię nie jeden z uczniów był zdziwiony, że jego ubranie jest białe.

Przejeżdżając przez Chełm, z okien autokaru zobaczyliśmy Kopiec na wzgórzu unickim, Kościół Św. Apostołów i miasto. W drodze do Zamościa mijaliśmy piękne, wyróżniające się w krajobrazie amarantowe pola.

Był to szarłat, roślina uprawiana na Lubelszczyźnie.   W Zamościu odwiedziliśmy miejsce gdzie wiemy, że nie żywią zdrowo, ale takie jedzenie, od czasu do czasu, smakuje nie tylko dzieciom.

Następnie zwiedziliśmy zamojskie ZOO. Przywitały nas wylegujące się na skałach niedźwiedzie brunatne. Zachwyciły nas ptaki m.in. sowy śnieżne, puchacze dostojne myszołowy, strusie i wiele innych. W pawilonie drapieżników zobaczyliśmy ogromną różnorodność gadów, płazów i ryb. Fajnie było też w egzotycznej motylarni. Razem z motylami latają nektarniki fioletowe i amadyny wspaniałe. To maleńkie, ale bajecznie kolorowe ptaki, które urozmaicają zieleń pomieszczenia.

Duże wrażenia na nas zrobiły oglądane z bliska jeżozwierze i przepiękne żyrafy, a szczególnie najładniejsza z żyraf siatkowanych - Lengai. Największą jednak atrakcją był młody ryś, który czujnie nas obserwował i chciał się bawić, piękne pantery, tygrysy i lwy. Niektórzy uczniowie zrobili oryginalne zdjęcia tym drapieżnikom.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie katedry ufundowanej przez Jana Zamojskiego, gdzie o historii miasta, ciekawie opowiadała nam Pani przewodnik.

Na zamojskiej starówce, obok Ratusza wybraliśmy sobie pamiątki. Zamość pożegnał nas deszczową aurą, ale uczniom to nie przeszkadzało, bo było super i będzie co wspominać!

mgr Regina Wójcik- nauczyciel przyrody

 

.

 
Pokazowe lekcje tańca Drukuj

 alt

W dniu 18.09.2017r. w naszej szkole gościliśmy instruktorów tańca z Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier. Prowadzenie szkółki to autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, 20-krotnych mistrzów Polski, finalistów Mistrzostw Europy i Świata w Tańcach Towarzyskich. To oni stworzyli wyjątkową formułę zajęć dla dzieci, a szkoląc instruktorów rozpowszechnili ją w całej Polsce. Dzisiaj program ten jest realizowany w wielu miastach Polski.
Na zajęciach edukacyjno – dydaktycznych dzieci poznają różne formy taneczne (tańce towarzyskie, narodowe, dyskotekowe itp.) oraz podstawy savoir – vivre. Wiedza, by była łatwo przyswajalna, przekazywana jest w formie zabawy, konkursów i scenek teatralnych. Program ma cztery stopnie, każdy przeznaczony jest dla dzieci w innym wieku (TALENTY – I klasa, ZŁOTA GWIAZDA – II klasa, GIGANCI – III klasa, GIGANCI – IV klasa).
Podczas pokazu każde dziecko otrzymało ulotkę reklamową z deklaracją zapisania się na zajęcia. Wypełnioną ulotkę zainteresowani rodzice składają u wychowawców szkoły do dnia 20.09.2017r. tj. środa. Zapisów można dokonywać też przez stronę internetową szkoły tańca. Adres e-mailowy na ulotce. Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie 12 osobowej grupy dzieci. Każdy uczestnik wpłaca jednorazową opłatę członkowską w wysokości 35 zł. za dany rok szkolny. Miesięczny koszt zajęć 45 minutowych (jeden raz w tygodniu) wyniesie ok. 55,00zł. W koszt wliczone są naklejki, gadżety, drobne upominki dla uczestników.

 

Natomiast w dniu 19.09.2017 roku swoją ofertę zajęć przedstawiła instruktor Lubelskiego Centrum Inicjatyw Tanecznych, Pani Monika. W  zajęciach pokazowych uczestniczyły dwie drupy: oddział przedszkolny i klasa I, druga grupa to uczniowie klas III-VII. Miesięczny koszt zajęć przy grupie większej jak 10 uczestników 30,00 zł. Czas trwania zajęć 45 minut, jeden raz w tygodniu. Rodzice zainteresowani posyłaniem dziecka na zajęcia otrzymają na zebraniu w dniu 19.09.2017 roku deklaracje, które należy wypełnić i złożyć u wychowawcy lub w sekretariacie do następnego dnia.

Terminy zajęć zostaną ustalone po zebraniu deklaracju uczestnictwa w zajęciach.

 
Sprzątanie Świata 2017 Drukuj

koniec2017

"Nie ma śmieci - są surowce” pod takim hasłem, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata.

Na początku udziału we wspólnej lekcji poszanowania środowiska, przewodniczący klas w nietypowy sposób przedstawili cele i krótką historię Sprzątania Świata. Zachęcali kolegów do właściwego segregowania odpadów. Uświadamiali, jak waży jest recykling i odpowiedzialność za swoje codzienne postępowanie przyjazne środowisku.

Następnie, po otrzymaniu rękawic ochronnych i worków, każda klasa wyruszyła na swój wyznaczony rejon. Motywacją do dokładnego i uważnego sprzątania wyznaczonego obszaru, było znalezienie ukrytej informacji z „nagrodą” dla klasy. Niespodziankę znalazła klasa V.

Gratulujemy!

mgr Regina Wójcik- nauczyciel przyrody

 

.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 Drukuj

 alt

Jeszcze wczoraj beztroska zabawa i spanie do południa, a już dzisiaj wczesna pobudka i pierwszy dzień w szkole. Nie pierwszego, ale w tym roku czwartego września uczniowie rozpoczynają nowy rok szkolny 2017/2018. Nieco inny, bo już w warunkach szkoły po przeprowadzonej przez rząd reformie systemu oświaty, reformy która spowodowała również zmiany w naszej szkole. Do tej pory uczniowie uczęszczali do niej przez sześć lat. Teraz, pierwszy raz po siedemnastu latach pojawiła się klasa siódma, a za rok ósma.

Dyrektor mgr Jacek Wójcik bardzo  serdecznie powitał zgromadzonych uczniów, rodziców nauczycieli, pracowników administracyjno obsługowych. Następnie przedstawił nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole. Życzył wszystkim uczniom sumienności  w wywiązywaniu się z obowiązków szkolnych i jak najlepszych wyników w nauce. Po części oficjalnej w salach lekcyjnych spotkali się wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi, aby przedstawić im plan zajęć i przekazać najważniejsze informacje dotyczące pracy szkoły, otrzymania darmowych podręczników.

 
Bezpieczne wakacje! Drukuj

plakat bezpieczne wakacje

 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Drukuj

koniec2017

Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami, trzymającymi w dłoniach pęki kwiatów, słodkie upominki. W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego.

Uczestników spotkania powitał Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik, który w swoim wystąpieniu podsumował pracę szkoły oraz podziękował nauczycielom, pracownikom szkoły za wytężoną pracę w bieżącym roku szkolnym. Podziękowania otrzymali również Rodzice, bez których nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych przedsięwzięć. Dyrektor zwrócił uwagę, że jest to rok szkolny w którym po raz pierwszy od kilku lat nie żegnaliśmy szóstoklasistów jako absolwentów szkoły podstawowej. Jak wszyscy wiemy nasza szkoła, przekształciła się w wyniku reformy systemu edukacji w szkołę ośmioklasową, uczniowie będą więc kontynuowali naukę w klasie VII i VIII. Od 4 września kadrę pedagogiczną zasilą nowi nauczyciele, lub nauczyciele powracający z urlopów dla poratowania zdrowia, między innymi: geografii, chemii i fizyki, biologii, muzyki, języka niemieckiego, doradztwa zawodowego, a może też innych przedmiotów?

Następnie Dyrektor szkoły z wychowawcą mgr Reginą Wójcik wręczył stypendium za wyniki w nauce w II semestrze uczennicy klasy V Nikoli Kowalczyk, a Rodzicom uczennicy List Gratulacyjny. Nikola otrzymała również dyplom i nagrody od organizatora konkursu, za zdobycie wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci zorganizowanym przez KRUS „Bezpiecznie na wsi to podstawa-środki chemiczne to nie zabawa". Były też dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów w XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" dla Macieja Góździa z kl. II oraz Pauliny Gęca z klasy IV. To duży sukces naszych uczniów, gratulujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu oraz Pani mgr Anicie Kozłowskiej.

Kolejnym punktem uroczystości było pożegnanie nauczycieli kończących pracę w naszej placówce, zatrudnionych na zastępstwie, tj. Pani Ewy Dudek- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Pani mgr Joanny Peciak-nauczyciel w-f, Pani Katarzyny Słowik-nauczyciel j. angielskiego, Pani Katarzyny Wadowskiej –wychowawczyni oddziału przedszkolnego. Dziękując odchodzącym nauczycielom dyrektor zwrócił uwagę na odpowiedzialność i zaangażowanie z jakim wykonywali swoje obowiązki, mając na względzie przede wszystkim dobro uczniów.

Ten rok należy już do przeszłości. Przed uczniami i nauczycielami wakacje. Wierzymy, że dwa letnie miesiące dostarczą Wam wielu pozytywnych wrażeń i pozwolą nabrać energii na nowy rok szkolny. Życzymy Wam słonecznych, radosnych a przede wszystkim – bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 77

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.