Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Mikołajki 2017 Drukuj

alt

Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Naszej szkole gości już od pierwszych dni grudnia. Dzisiaj, czyli 6-go grudnia zapanował szczególny klimat, gdyż gościliśmy św. Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości i prezentów. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów. Dzień 6 grudnia w naszej szkole obchodzony był jako Dzień Czapki Św. Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy mieli mikołajkowe czapki, mogli je nosić przez cały dzień, na każdej lekcji, dzięki czemu byli zwolnieni z odpytywania. Tego dnia o godz. 9:25 odbył się konkurs „6 czapek św. Mikołaja”. Konkurs polegał na odnalezieniu na terenie szkoły ukrytych nakryć głowy Mikołaja, następnie znalezieniu opiekuna samorządu uczniowskiego i odpowiedzeniu na pytania związane z postacią Św. Mikołaja. Uczniowie (po jednym wylosowanym uczniu z klas I-VII), którzy znaleźli czapki i potrafili odpowiedzieć na pytanie, otrzymali czekoladowego mikołajka.

mgr D. Martynowska-opiekun S.U.

 
Zajęcia z doradztwa zawodowego Drukuj

alt

Doradztwo zawodowe to nowy przedmiot w szkole podstawowej wprowadzony w wyniku reformy systemu oświaty. Jest obowiązkowy w klasach siódmych, a od przyszłego roku również w ósmych. Nauczyciele mają pomóc uczniom w poznaniu ich zdolności, zainteresowań i kompetencji. Tych zajęć jest mniej niż z pozostałych przedmiotów, bo 10 godzin w ciągu roku szkolnego.
Klasa siódma w tym tygodniu zakończyła właśnie zaplanowany cykl spotkań. Za aktywny udział i zaangażowanie uczniowie otrzymali dyplomy. Podczas spotkań warsztatowych uczniowie wraz z doradcą zawodowym pracowali wokół następujących obszarów:
-Ulubione sposoby uczenia się i działania.
-Zainteresowania – inspiracja do działania i sposób na relaks.
-Jaki jestem? Diagnoza mocnych i słabych stron.
-Wszyscy jesteśmy zdolni! Refleksja na temat zdolności i samorozwoju.
-Umiejętności, a zawód. Moje umiejętności. Moja przyszłość edukacyjno – zawodowa.
-Jak zaplanować przyszłość edukacyjno – zawodową.
-Praca w grupie jako przykład kompetencji kluczowej.
-Zawody w moim najbliższym otoczeniu.
Doradztwo zawodowe to ważny obszar do działania dla dyrektora, wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów. To proces doradzania, w którym doradca zawodowy pomaga uczniowi w osiągnięciu lepszego zrozumienia siebie samego, aby umożliwić wybór i osiągnięcie właściwej drogi edukacyjno – zawodowej. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie są bogatsi w umiejętności, które pomogą im pozytywnie myśleć o dalszej drodze kształcenia.
Życzę uczniom i ich rodzicom wielu ciekawych rozmów związanych ze ścieżką edukacyjno – zawodową.

 mgr Beata Rakoczy- doradca zawodowy

 
Życzenia Świateczne Drukuj

alt

 
Spektakl "Czterej muzykanci z Bremy" Drukuj

alt

W czwartek 07.17.2017r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali aktorzy Teatru „Tomcio” z Nowego Sącza ze swoimi wspaniałymi lalkami oraz przedstawieniem pt. "Czterej muzykanci z Bremy”.
Ta znana baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony. Dzieci z przejęciem śledziły losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło- wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi.
Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc osobom potrzebującym. Wartości te - zawsze nieprzemijające i godne naśladowania przez dzieci i młodzież były zaprezentowane w atrakcyjny sposób. Spektakl okazał się bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie i radość.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
Spotkanie z lubelskimi filatelistami Drukuj

alt

Fot. A. Kutwa. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik przedstawia zaproszonych Gości: Wiesława Greszatę–Prezesa Zarządu Koła Filatelistycznego nr 21 w Lublinie, Janusza Koputa – Członka Polskiego Związku Filatelistów, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Jednym z ważnych aspektów propagowania filatelistyki jest praca z dziećmi i młodzieżą. Osoby, które zainteresowały się filatelistyką, wiedzą iż jest to pasja bez ograniczeń. Daje nie tylko ogromną radość, ale również ogromny zasób wiedzy. Przez ręce filatelistów przechodzą znaczki z całej Europy, a nawet świata, każdy z nich ma swoja historię. Pasja ta, to nie tylko krótkotrwałe hobby, ale zainteresowanie, do którego wraca się nawet po latach. Czym właściwie jest filatelistyka? Kiedy powstał pierwszy znaczek świata i co na nim widniało? Co znajdowało się na pierwszym znaczku polskim, co może się znajdować, jak można klasyfikować kolekcje znaczków pocztowych? Na te i inne pytania uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie otrzymali odpowiedzi, podczas kolejnego już spotkania zorganizowanego w grudniu br., na terenie placówki z Panem Wiesławem Greszata i Panem Janusz Koputem, lubelskimi pasjonatami filatelistyki. Janusz Koput jest między innymi Członkiem Honorowym Polskiego Związku Filatelistów i Honorowym Prezesem Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo". Autorem i wydawcą katalogu polskich znaków pocztowych o tematyce kolejowej, prac badawczych z zakresu znaków fiskalnych.

W celu uatrakcyjnienia spotkania Pan Wiesław Greszata, który interesuje się również historią oręża polskiego, przywiózł ze sobą szablę ułańską oraz strój rycerza średniowiecznego, który to mogli przymierzyć uczestnicy spotkania. Na zakończenie prelekcji, uczniowie zachęcani przez naszych Gości do rozpoczęcia przygody z kolekcjonowaniem, otrzymali pakiety znaczków pocztowych, które być może staną się początkiem niezwykłych zbiorów. Filatelistyka jest to hobby, które powoli zanika. Coraz częściej korzystamy z poczty elektronicznej. Czasami wspominamy czasy, kiedy szczególnie w okresie świątecznym dostawaliśmy kartki i listy. Być może dzięki takim spotkaniom dzieci zainteresują się filatelistyką. To naprawdę ciekawa pasja! Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego  spotkania w zakładce "Galeria zdjęć".

                                                                                    

mgr R. Wójcik- S.P. w Stasinie

 
Drukuj

rekolekcje

PROGRAM REKOLEKCJI W PARAFII KONOPNICA 17-19 GRUDNIA 2017r.

17 grudnia 2017 roku (niedziela)
8.00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich
9:15 - Msza Święta z nauką dla dzieci
11:00 - Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.00 - Msza Święta z nauką dla młodzieży

18 grudnia 2017 roku (poniedziałek)
9.00 – Spowiedź dla chorych
9.30 - Msza Święta z nauką dla chorych i Sakr. Namaszczenia Chorych
14:30 -Spowiedź dla dzieci
15:00 -Msza św. z nauka dla dzieci
17:00- Spowiedź
17:30 - Msza św. z nauką dla wszystkich
18:30 - Spowiedź dla młodzieży
19:00 - Msza św. z nauką dla młodzieży

19 grudnia 2017 roku (wtorek)
9:00 - Msza św. z nauką dla wszystkich
15:00 - Msza św. z nauką dla dzieci
17:30 - Msza św. z nauką dla wszystkich
19:00 - Msza św. z nauka dla młodzieży

W czasie trwania Rekolekcji w Parafii Konopnica, zajęcia w szkole będą odbywały się zgodnie z planem lekcji. W poniedziałek i wtorek, tj. 18-19 grudnia 2017 roku nauczyciele nie będą zadawali prac domowych.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.