Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Tańca Drukuj

24.10.11.r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował krótkie przedstawienie na temat różnych tańców. Przewodnicząca samorządu - Weronika Misztal - kl.VI. wraz z sekretarzem Zofią Pietras kl.V. przeczytały ciekawostki dotyczące tańca. Dla wzbogacenia akademii Kamil Błasik kl.VI. odtwarzał muzykę przez magnetofon. Ja (Karolina Grzesiak) należę do Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej i dlatego do szkoły przyszłam ubrana w ludowy strój lubelski. Ludowy strój lubelski posiada: wianek w kształcie półkola (zdobiony sztucznymi kwiatami), białą koszulę z ozdobnymi rękawami, białą halkę (najczęściej sięgającą przed kolana), kolorowy gorset (sznurowany na czerwoną sznurówkę), fioletową spódnicę z zielonymi paskami, kolorową zapaskę i czarne trzewiki ( sznurowane czerwonymi sznurówkami). Na przedstawieniu zatańczyłam oberka. Myślę, że akademia podobała się nie tylko uczniom, ale również i nauczycielom. :-)
Karolina Grzesiak, klasa 6

 
Program spotkania z rodzicami w dniu 09.11.2011 Drukuj

Program spotkania z rodzicami w dniu 09.11.2011:
Godz. 16.00 - spotkanie z wychowawcami klas I-III
Godz. 16.30 - spotkanie z wychowawcami klas IV-VI
Spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do oddziału "0" nie odbędzie sie - nauczyciel na zwolnieniu lekarskim

 
Spektakl z okazji Święta Niepodległości Drukuj

10.11.2011 r. w naszej szkole odbył się spektakl z okazji Święta Niepodległości. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Zawistowskiej klasy V i VI zorganizowały piękny montaż słowno-muzyczny. Było w nim trochę humoru, powagi, śpiewu i oczywiście lekcja patriotyzmu.
Weronika Misztal, klasa 6

 
Zawody w piłkę nożną halową. Drukuj

Dnia 17.11.2011 r. w Szkole Podstawowej w Radawcu Dużym odbyły się zawody w piłkę nożną halową. Turniej rozpoczął się około godziny 9:00, na sali gimnastycznej. Zawody trwały do godziny 12:30. Na razie na etapie pierwszych zmagań najlepszą okazała się drużyna gospodarzy. Nasza drużyna zajmuje na razie czwarte miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, że na następnych zawodach awansujemy wyżej!
Jacek Kutwa, klasa 6

 
Anioły sfrunęły na ziemię! Drukuj

Anioły sfrunęły na ziemię! A to wszystko za sprawą pani Izy i pani Kasi, które razem z dziećmi ze świetlicy przygotowały przedstawienie p.t. "Zaprzyjaźnij się z Aniołem". W niedzielę 4 grudnia wystąpiliśmy w kościele w Konopnicy, a kilka dni później pojechaliśmy z występem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, aby rozweselić małych pacjentów. Wcześniej, na zajęciach świetlicowych, własnoręcznie wykonaliśmy anioły z masy solnej. Pokolorowane i pięknie zapakowane "pofrunęły" do dzieciaków ze szpitala. To bardzo przyjemne uczucie, kiedy możesz zobaczyć uśmiech na czyjejś twarzy i przekonać się, że kiedy coś dajesz, to dobro wraca do ciebie.
Weronika Misztal, klasa 6

 
Mikołaj przyjechał z Laponii do Stasina Drukuj

6 grudnia, jak co roku św. Mikołaj przyjechał z Laponii do Stasina. W tym roku miał utrudnione zadanie z powodu braku śniegu, ale podobno ma odrzutowe sanie, więc nas nie zawiódł. Wygląda na to, że wszystkie dzieci młodsze i starsze były grzeczne, bo nikt nie został bez prezentu, chociaż niektórzy dostali rózgi... Mikołaj pamiętał także o nauczycielach, to pewnie z powodu tych wszystkich szóstek, które tak chętnie nam stawiają! Dziękujemy święty Mikołaju i do obaczenia za rok!
Weronika Misztal, klasa 6

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia71727374757677następnaostatnia »

Strona 72 z 77

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.