Zapraszamy naszych uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, organizowanym przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl.

Celem konkursu jest propagowanie znajomości prawidłowej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu www.dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

Zachętą do zaangażowania się w konkurs będą nagrody, które tym razem organizatorzy wręczą nie tylko indywidualnym uczestnikom, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają łącznie najwięcej punktów.

Aby wziąć udział w konkursie Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła mieć będzie aktywny profil (wraz z utworzonymi klasami i przypisanymi do nich uczniami) w Module dla Szkół w portalu Dyktanda.pl. Zarówno założenie, jak i prowadzenie profilu jest całkowicie bezpłatne, a rejestracji szkoły może dokonać dyrektor lub nauczyciel. Poniżej znajduje się wideo przeprowadzające przez proces rejestracji szkoły:
https://www.youtube.com/watch?v=_t8GNHSYm0E&ab_channel=DyktandaPL

Konkurs Mistrz Ortografii edycja II rozpocznie się 14 maja 2021 r. i potrwa do 13 czerwca 2021 r.

Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (serdecznie zachęcamy do wspólnej zabawy również nauczycieli), a także w specjalnej kategorii dla szkół. Nagrodzimy łącznie 100 indywidualnych uczestników (20 najlepszych z każdej kategorii wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla osób indywidualnych będą wybrane przez laureatów nagrody rzeczowe o określonej wartości, zależnej od zajętego miejsca (np. zwycięzcy z każdej kategorii będą mogli wybrać dla siebie nagrodę o wartości do dwustu złotych). Nagrody dla szkół przybiorą natomiast formę przydatnych pomocy naukowych.
https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii?school=1

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020r., spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 8 tys. osób, które wypełniły łącznie aż 423 916 dyktand!

Zapisy do konkursu: https://dyktanda.pl/konkursy/mistrz-ortografii-edycja-ii