Od poniedziałku, 1 lutego rusza elektroniczny nabór wniosków w programie „Rodzina 500+”. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 01 czerwca 2021r. do 31 maja 2022r. Nabór wniosków drogą tradycyjną ruszy od 01 kwietnia.

Obecnie wnioski można składać na trzy sposoby:

– za pośrednictwem bankowości elektronicznej,

– portalu Empatia oraz PUE ZUS.

drogą tradycyjną, czyli w urzędach i za pośrednictwem poczty, będzie możliwe od 01 kwietnia br. 

Terminy wypłat świadczenia „500+”

W przypadku kompletnie i prawidłowo wypełnionych wniosków świadczenia będą wypłacane w następujących terminach:

  • złożenie wniosku do 30 kwietnia – wypłata świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca;
  • złożenie wniosku od 1 do 31 maja – wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nie później niż do 31 lipca;
  • złożenie wniosku od 1 czerwca do 30 czerwca – wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nie później niż do 31 sierpnia.

Uwaga! Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021r. gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca. Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

Zmiany w programie „Rodzina 500+” – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak złożyć wniosek? Komu przysługuje świadczenie? Czy są jakieś inne zmiany w programie poza ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków? Odpowiedzi na te i inne najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.