Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Światowy Dzień Ziemi Drukuj

kot

20 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W czasie szkolnego teleexpressu uczniowie przedstawili w humorystyczny i zabawny sposób zagadnienia dotyczące ekologii. Teleexpress poprowadzili Krzysztof Czyścioszek i Paweł Segreguj. „W moim magicznym domu” rewelacyjnie i z przymrużeniem oka, zaśpiewał Maciej przedstawiając rozbawionej widowni kotka - Igorka i kumpla Bartka.

kot

Problemami zanieczyszczenia Ziemi martwiło się rodzeństwo Kamil i Agatka. Recyklingowa rewia mody uświadomiła nam, jak można zrobić coś z niczego. Na pokazie w Stasinolanie zaprezentowali się „światowej sławy projektanci”- Mateo Bucz, BiBi, Boski Pioor, Jaku Fita, Nastazja, Tom Szak, Żoga, Kacpero Du, Nikol, Amel Zur, Młody Wilczek i Olciej. Kreatorów mody na wybieg zapraszały Anna i Paulina. Na koniec, jak to bywa w teleexpressie, z listy przebojów wybrano piosenkę „Jesteśmy dziećmi Ziemi”, którą zaśpiewała kl. IV.

Scenariusz napisały i nad całością czuwały nauczycielki,
przyrody Regina Wójcik i biologii Ewa Chojnacka

 
Gminny Konkurs Piosenki Drukuj

kot

"Wygraj Szansę" to Gminnny Konkurs Piosenki, którego celem jest odkrywanie talentów artystycznych dzieci do lat 14 z terenów wiejskich. Konkurs odbył się 20.04.2018r. w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu. Każda ze szkół podstawowych była reprezentowana przez solistę, a niektórym wykonawcom towarzyszyli uczniowie tworzący tło choreograficzne.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dr Agata Kusto Instytut Muzyki UMCS w Lublinie, Anna Olszak Zastępca Wójta Gminy Konopnica, Agnieszka Skowronek-Skałecka inspektor ds. kultury i promocji, Małgorzata Sulisz Dom Kultury w Motyczu, Karolina Kędziora pracownik UG.
Komisja konkursowa z pośród solistek wybrała laureata do reprezentowania Gminy Konopnica w programie Wygraj Szansę. Uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Szkołę Podstawową w Stasinie na etapie gminnym reprezentowały Nikola Kowalczyk i Tatiana Boychuk z kl. VI. Do konkursu piosenki Nikolę przygotowywała Pani mgr Liliana Bator- nauczyciel muzyki. Nikola zaśpiewała piosenkę „Nie mów nie” z repertuaru Marty Gałuszewskiej, a Tatiana zatańczyła choreografię z baletu. Ogólne wrażenie artystyczne spowodowało, że ich występ słuchało się i oglądało z ogromną przyjemnością.

kot

Życzymy naszym wspaniałym i utalentowanym dziewczynom, Nikoli i Tatianie, by dalej rozwijały swoje talenty i doskonaliły warsztat artystyczny.

mgr Regina Wójcik wychowawca kl. VI

 
Gminne zawody w piłce nożnej Drukuj

kot

W dniu 18 kwietnia 2018r. Szkoła Podstawowa w Motyczu im. W. Witosa, zorganizowała eliminacje gminne w piłce nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii- klasa VI i młodsi. Piękna pogoda i sportowa atmosfera pozwoliła rozegrać wspaniałe zawody na boisku szkolnym. W zawodach wzięły udział drużyny chłopców ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacja chłopców naszej szkoły pod opieką mgr Sławomira Furtaka zajęła w tym turnieju bardzo dobre III miejsce. Wielkie gratulacje!
Trenerzy innych zespołów, są zdania że nasza drużyna jest perspektywiczna, ponieważ jest tutaj wielu bardzo dobrych zawodników. Myślę, że stać nas na bardzo dobry wynik w przyszłym sezonie. Ciężko trenujemy, by grać jak najlepiej i odnosić sukcesy, twierdzi mgr S. Furtak nauczyciel w-f z naszej szkoły.
Oto skład drużyny: Maciej Góźdź, Bartosz Gano, Jakub Łakota, Maciej Wolski (kapitan drużyny), Kamil Sztanke, Mateusz Suchowolak, Kamil Maszewski.

     mgr K. Mackiewicz- administrator strony

 
Czas na rower Drukuj

alt

Nareszcie zrobiło się ciepło i można pojeździć na rowerze. Dla dzieci jazda na rowerze to jedna z ulubionych form aktywności. Ważne jest, żeby jazda na rowerze była bezpieczna i dlatego warto przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Kim jest rowerzysta?
Rowerzysta to kierujący, który musi przestrzegać przepisów, stosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz poleceń osoby uprawnionej do kierowania ruchem.
Rowerzysta nie może jeździć bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach. Nie wolno jechać obok innego uczestnika ruchu, z wyjątkiem sytuacji, gdy poruszanie się  po jezdni obok innego roweru nie utrudnia poruszania się innym uczestnikom ruchu i nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Wyposażenie roweru
Rower musi być wyposażony, w co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, sygnał dźwiękowy o nieprzeraźliwym dźwięku, z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej, a z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej. Warto też zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą.
Wyposażenie rowerzysty
Dla własnego bezpieczeństwa rowerzysta powinien założyć kask i kamizelkę odblaskową. Z tego samego powodu nie należy mieć słuchawek na uszach w czasie jazdy. Obowiązkowo kask muszą mieć dzieci przewożone na rowerze w siodełkach.
Obowiązki na drodze
W przypadku braku pasa ruchu dla rowerów oraz pobocza rowerzysta powinien poruszać się po jezdni, trzymając się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.
Korzystając z przejścia dla pieszych rowerzysta ma obowiązek zejść z roweru.
Dziecko na rowerze
Dziecko w wieku do lat 10 jadące na rowerze jest traktowane, jako osoba piesza i może się poruszać po drodze publicznej tylko pod opieką osoby dorosłej.
Po ukończeniu 10 roku życia dziecko może przystąpić do egzaminu na kartę rowerową. Dokument ten powinny posiadać osoby od 10. do 18. roku życia, a bez niego, osoby w tym przedziale wiekowym nie powinny poruszać się rowerem po drogach.
Na rowerze można przewozić dziecko do lat 7, o ile jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną podróż. Przewozić inne osoby na rowerze może osoba, która ukończyła 17 lat.

alt

  mgr Regina Wójcik i
mgr Dagmara Martynowska

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 123

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.