Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Tańca Drukuj

24.10.11.r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował krótkie przedstawienie na temat różnych tańców. Przewodnicząca samorządu - Weronika Misztal - kl.VI. wraz z sekretarzem Zofią Pietras kl.V. przeczytały ciekawostki dotyczące tańca. Dla wzbogacenia akademii Kamil Błasik kl.VI. odtwarzał muzykę przez magnetofon. Ja (Karolina Grzesiak) należę do Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej i dlatego do szkoły przyszłam ubrana w ludowy strój lubelski. Ludowy strój lubelski posiada: wianek w kształcie półkola (zdobiony sztucznymi kwiatami), białą koszulę z ozdobnymi rękawami, białą halkę (najczęściej sięgającą przed kolana), kolorowy gorset (sznurowany na czerwoną sznurówkę), fioletową spódnicę z zielonymi paskami, kolorową zapaskę i czarne trzewiki ( sznurowane czerwonymi sznurówkami). Na przedstawieniu zatańczyłam oberka. Myślę, że akademia podobała się nie tylko uczniom, ale również i nauczycielom. :-)
Karolina Grzesiak, klasa 6

 
"Polowanie na nieznośnego smoka" Drukuj

W połowie października odbył się teatrzyk pod tytułem: "Polowanie na nieznośnego smoka". Przedstawienie było bardzo ciekawe, a morał był taki, że przyjaźń jest ważniejsza, niż jakikolwiek skarb. Występ był bardzo udany i pouczający. Zarówno mnie, jak i innym widzom bardzo się podobał.
Kacper Ozimkiewicz, klasa 6

 
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela Drukuj

13.10.11 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Na tej akademii miało miejsce również ślubowanie klasy I. Na początku młodsi uczniowie powiedzieli wierszyki dla nauczycieli. Następnie uczniowie starszych klas zaprezentowali przedstawienie związane z tym dniem. Śpiewano piosenki oraz mówiono wiersze. Po części artystycznej uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty. Po wręczeniu kwiatów wystąpiła klasa I z przygotowanym przez siebie repertuarem. Po zakończeniu przedstawienia pan dyrektor- Jacek Wójcik pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Przedstawiciele klas rozdali pierwszakom prezenty. Po akademii wszyscy uczniowie udali się do swoich klas.
Karolina Grzesiak, klasa 6

 
Spotkanie z Żandarmerią Wojskową Drukuj

06.10.2011r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Żandarmerią Wojskową. Przedstawiono nam na symulatorze, co się może stać, kiedy nie mamy zapiętych pasów bezpieczeństwa, w czasie jazdy samochodem oraz zademonstrowano sprzęt policyjny. Każdy mógł usiąść na symulatorze albo przymierzyć kominiarkę antyterrorysty. Na sali gimnastycznej panowie przypomnieli nam zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. To była bardzo ciekawa lekcja. Inna, niż te spędzone w ławce.
Weronika Misztal, klasa 6

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia111112113114115następnaostatnia »

Strona 114 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.