Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
„Międzynarodowy Dzień Kropki - Dot Day” Drukuj

alt

• W poniedziałek, po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”....Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to dzień kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka

• Tego dnia w naszej szkole wyświetlono film pt. „The Dot”, a uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w „kropkowe” ciuszki lub doklejali kropki do ubrań. Po projekcji filmu, każdy próbował swoich sił podczas „kropkowej pracy”, pobudzającej twórcze myślenie i kreatywność. Uczniowie postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów, wypisując je na kartce. Na szkolnym korytarzu można podziwiać wystawę kropkowych obrazów jak również „drzewo talentów” autorstwa naszych uczniów.

• Dziękujemy mgr Dagmarze Martynowskiej, nauczycielowi matematyki za zorganizowanie z Samorządem Szkolnym akcji na terenie szkoły. W przyszłym roku też kropkujemy!

 
„Krowa kłamczucha” Drukuj

alt

Dnia 12 października 2017r. zawitali do naszej szkoły artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza ze spektaklem pt. „Krowa Kłamczucha". Sztuka w zabawnej formie opowiada o niesfornej krowie. Tytułową bohaterką przedstawienia była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, pieska, kotka i w konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom.

Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić.

Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni. Przedstawiona sztuka teatralna ukazała prawdziwe oblicze kłamstwa. Krowa Kłamczucha zyskała sympatię, ale tylko dlatego, że przeprosiła za swe niecne czyny i obiecała poprawę.

W efekcie dzieci nie tylko miło i wesoło spędziły czas, ale również poznały niedobre skutki kłamstwa, co - miejmy nadzieję - pozostanie w nich na dłużej.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
„Idźmy naprzód z nadzieją” Drukuj

alt

W ostatnią niedzielę - 8 października obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele parafialnym w Konopnicy krótką inscenizację pod tym samym tytułem. Nawiązywała ona w swojej treści do objawień Matki Bożej w Fatimie oraz do nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Dzieci w strojach pastuszków, postać Maryi i papieża Polaka stanowiły doskonałą ilustrację do tekstów przypominających wydarzenia sprzed 100 lat. Właśnie wtedy w małej wiosce w Portugalii Matka Boża zwracała się do Łucji, Franciszka i Hiacynty z prośbą o codzienną modlitwę różańcową w intencji pokoju i nawrócenia grzeszników. Na znaczenie orędzia z Fatimy i szczególną opiekę Maryi wskazywał w swoim nauczaniu Jan Paweł II, który nieustannie przypominał, że otaczające nas zło można pokonać dobrem, oddaniem się Bogu i ufną modlitwą. Przedstawienie zakończyła wspólna modlitwa i wezwanie do patrzenia w przyszłość z nadzieją.

mgr Katarzyna Kutwa-katecheta

 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj

alt

14 października w całym kraju obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym święto wypadało w sobotę dlatego w większości szkół akademie odbywały się w piątek. Tak też było w naszej szkole. W ramach jego obchodów uczniowie przygotowali, krótką inscenizację a następnie dziękując nauczycielom, pracownikom szkoły za ich trud i zaangażowanie wręczyli piękne czerwone róże. Przewodnicząca Rady Rodziców przygotowała słodki poczęstunek, aby jeszcze bardziej umilić ten dzień.

Dyrektor szkoły mgr J. Wójcik podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i wysiłek w kształtowaniu umysłów i szlifowaniu talentów uczniów naszej szkoły.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.