Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Ślubowanie klasy I Drukuj

alt

 24 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyły się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Nikola Kowalczyk, powitała gorąco pana dyrektora – Jacka Wójcika, nauczycieli, rodziców, uczniów, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą.

  Uczniów odwiedził sympatyczny Koziołek Matołek, któremu bliższe było brykanie po miedzach i strzelanie z procy, niż nauka w szkole. O tym, że warto się uczyć, „zdobywać wiedzę i mądrość ojców swych i dziadów, by być chlubą matki” przekonywali Koziołka jego rodzice, jednak bezskutecznie. Dopiero uczniowie klasy I swoim przykładem utwierdzili go w przekonaniu, że „gdy pracując wysilasz się sporo, ale efekty górę nad wysiłkiem biorą”. W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dokonano symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia szkoły" - mówił dyrektor szkoły, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali dla wszystkich "słodkie" przyjęcie. Ten dzień zapewne na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z uroczystości w zakładce "galeria zdjęć".

mgr Aneta Podleśna- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
SPOTKANIE Z MISJONARZEM Drukuj

alt

Od niedzieli 22 października przeżywamy kolejny Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i głoście”. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole o. Bogusława Żyro – misjonarza ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki Ojców Białych.

Nasz gość, który kilka miesięcy temu powrócił do Polski z Burundi, kraju leżącego w sercu Afryki, w bardzo interesujący sposób opowiadał nam o swojej pracy misyjnej. Obecni na spotkaniu uczniowie z uwagą słuchali opowieści o niewielkim, podobnym wielkością do województwa lubelskiego państwie, które zamieszkuje ponad 12 milionów mieszkańców, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Dzięki wyświetlanym zdjęciom mogliśmy zobaczyć piękną przyrodę Burundi z wysokimi górami i jeziorem Tanganika w tle oraz lepiej wyobrazić sobie, jak wygląda tam codzienne życie. O. Bogusław opowiadał o swoich podopiecznych, prowadzonych przez misjonarzy przedszkolu oraz szkole, trudnych warunkach życia afrykańskich rówieśników naszych uczniów, ich ubóstwie, a jednocześnie radości z możliwości uczęszczania do szkoły, włączania się w życie tamtejszej parafii i umiejętności cieszenia się drobnymi rzeczami. Niepozbawioną humoru opowieść o. Bogusława dopełniły przywiezione przez misjonarza przedmioty i stroje pochodzące z Afryki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe obrazki z prośbą o modlitewne wsparcie pracy misyjnej. Wizytę zakończyła seria licznych pytań ze strony naszych uczniów, dokładne obejrzeniem przywiezionych eksponatów oraz oczywiście pamiątkowe fotografie.

W dniach od 6 do 10 listopada w naszej szkole zbierane będą używane, ale pozostające w dobrej jakości ubrania i buty, które w formie paczki prześlemy do placówki misyjnej w Burundi. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

mgr Anna Katarzyna Kutwa -katechetka

 
Klocki LEGO - zabawa i edukacja Drukuj

alt

Klocki LEGO - zabawa i edukacja 26 października 2017r. uczniowie klas IV-VII byli na największej w Europie „Edukacyjnej Wystawie Budowli z Klocków LEGO”. Ekspozycja na 2000 metrach kwadratowych liczy około 100 makiet. Do Lublina przywiozło ją 15 tirów.

Uczniowie wraz z wychowawcami podziwiali niesamowite konstrukcje, pojazdy i roboty. Budowle przedstawiały sceny historyczne - Stan wojenny w Polsce, jak też architekturę zabytkową i współczesną. Super wyglądał Pałac Kultury i Nauki, Kościół Mariacki odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Urokliwa była makieta Czerwonego Kapturka i krajobraz baśni z Magicznym Zamkiem. Zaimponował nam zbudowany z miliona klocków, mający 11 metrów długości, 3 m wysokości i 10 m rozpiętości skrzydeł, prezydencki samolot „Air Force One”.

Niektóre plansze były interaktywne. Nie wyobrażaliśmy sobie, że kolejki z klocków mogą się poruszać. Sympatyczny Mikołaj z reniferami, oczywiście z tych klocków, sprawiał, że nie jeden z nas zamarzył o tym, by je dostać. Przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu złożonych w skali 1:1. Duże emocje wzbudzała postać Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy elementów. Byli też inni sportowcy m.in. Agnieszka Radwańska i Marcin Gortat. Przez prawie 4 miesiące powstawała z 250000 klocków postać Rafała Sonika i jego quad. Zachwycaliśmy się krainą EREBOR, jak też postacią Lorda Vadera. W strefie zabaw klockami - Fun Parku, uczniowie budowali zjeżdżalnie samochodowe, bawili się przy specjalnie wyposażonych stanowiskach Brick Wall, Super Shaker, Mosaic Gallery. Obleganym miejscem było stanowisko gier Play Station 4, a także edukacyjne kino.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z przekonaniem, że klockami LEGO można się bawić w każdym wieku. Zdjęcia z wycieczki są do obejrzenia w zakładce "galeria zdjęć".

mgr Regina Wójcik-wychowawca kl. VI

 
Gminne zawody tenisa stołowego Drukuj

sport1017

W dniu 20 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Stasinie odbyły się indywidualne gminne zawody tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców, będące eliminacją do zawodów szczebla powiatowego. Do rywalizacji stanęli zawodnicy ze szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica: tj. Radawca Dużego, Zemborzyc Teresz., Motycza, Konopnicy i Stasina. Uczestnicy zawodów wykazali się dużymi umiejętnościami oraz determinacją w osiągnięcie jak najlepszego wyniku, wolą walki i charakterem.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Nieradko, II miejsce zajęła Kamila Walczak, III- miejsce Klaudia Rudkowska (wszystkie dziewczęta z SP Konopnica), IV Emilia Gajer -SP Radawiec Duży, V- Aleksandra Mazurek (SP Stasin).

W kategorii chłopców z klas V-VII zwyciężył Sebastian Kutkowski, II miejsce zajął Michał Saran, III- miejsce Sebastian Burek (wszyscy SP Konopnica), IV-Arkadiusz Pluta –SP Motycz, V-Łukasz Łakota (SP Stasin).

Zwycięscy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik.

Szczególne słowa podziękowania należą się organizatorowi i Sędziemu Głównemu zawodów Panu Sławomirowi Furtakowi, który pod nieobecność Pana Tomasza Podgórskiego bardzo sprawnie przeprowadził gminne zawody. Zapraszamy do kolejnej rywalizacji w tenisie stołowym już w listopadzie, wtedy zostaną rozegrane zawody drużynowe.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.