Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Pingwin 2017 Drukuj

alt

W dniu 24.11.2017 chętni uczniowie  szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki "Pingwin 2017". Szkolnym koordynatorem została mgr Dagmara Martynowska. Konkurs Pingwin przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Organizatorem jest: Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ul. Czarnołęcka 26D, 04-740 Warszawa. Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy. Każda z odpowiedzi jest punktowana. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzymuje 0 punktów. Na podstawie uzyskanej przez uczestnika liczby punktów, przyznawane są nagrody i dyplomy.  I tak:

⦁ za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymuje dyplom i nagrodę książkową,

⦁ za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,

⦁ za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.

Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie. Wyniki konkursu Pingwin zostaną przesłane do szkół dnia 18.01.2018 roku.

alt

 
Czytaj z nami Drukuj

alt

  W dniu 15 listopada uczniowie klasy IV wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną mającym na celu propagowanie czytelnictwa. Pod hasłem Czytamy maluchom odwiedziliśmy pierwszoklasistów i oddział przedszkolny. Czwartoklasiści czytali wiersze Jana Brzechwy, w tym znane i tak lubiane przez wszystkie dzieci utwory, jak: Na straganie, Samochwała, Kłamczucha, Leń, Żuk, Tańcowała igła z nitką. Pięknie przygotowane interpretacje starszych kolegów wzbudziły w słuchaczach bardzo duże zainteresowanie i radość. Dzieci podziękowały oklaskami. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do sięgnięcia po książkę, nie tylko Jana Brzechwy.

mgr Iwona Gajkoś-nauczyciel j.polskiego w kl. IV-V

 
Cykl przedsięwzięć  ekologicznych Drukuj

alt

Po raz kolejny w naszej szkole realizowano zadania „Cyklu przedsięwzięć  ekologicznych  w Gminie Konopnica”. 17 listopada 2017r. podsumowano projekt, wyłoniono i nagrodzono laureatów.

W Konkursie Wiedzy „Ekologicznie w Gminie Konopnica” I miejsce zajęli Paulina Gęca i Bartosz Gano, II Anastazja Podleśna, a III Jakub Gołofit, IV Nikola Kowalczyk, V Julia Ożga, VI Krzysztof Kot. Laureaci otrzymali tablety i gry edukacyjne.

W konkursie plastycznym „Do serca przytul psa, weź na kolana kota” udział wzięli uczniowie kl. I-VII. Nagrodzono i wyróżniono 36 prac plastycznych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasie pierwszej I miejsce zajął Kacper Suchowolak, II Zuzanna Sieńko i Iga Chmiel, III Martyna Kowalczyk i Gabriela Rutkowska. W kategorii kl. III-IV, I miejsce zajęli Maciej Góźdź i Tomasz Besztak, II Łucja Sieńko, III Luiza Surtel i Wiktoria Kutwa.

W kategorii klas starszych, I miejsce zajął Nataniel Sieńko, II-gie miejsce Nikola Kowalczyk, III Paulina Gęca. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe sfinansowane przez WFOŚiGW w Lublinie oraz Gminę Konopnica.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do oglądania w holu szkoły, pokonkursowej wystawy prac plastycznych.

Koordynator projektu mgr Regina Wójcik

 
POMAGAMY DZIECIOM W BURUNDI Drukuj

alt

  Do końca przyszłego tygodnia prowadzimy w naszej szkole zbiórkę dla dzieci z misji w Burundi. Ubrania i buty w dobrym stanie, którymi zechcecie Państwo podzielić się z potrzebującymi dziećmi z Afryki, można składać do pudła przy wejściu do szkoły do następnego piątku 24 listopada. Zebrane rzeczy zostaną w formie paczki przesłane do misji prowadzonej przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

mgr Katarzyna Kutwa- katechetka

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.