Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Jestem bezpieczny na wsi - pogadanka z przedstawicielem KRUS Drukuj

kot

07 marca 2018r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela KRUS w Lublinie p. Konrada Pawlika, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli przygotowany dla nich film pt. "Rodzina Porażków", przedstawiający rożne sytuacje niebezpieczne dla dzieci mieszkających na wsi.
Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS przedstawił cele i zasady udziału dzieci w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy-UPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: klasy O-I-III oraz IV-VII, na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych. Chętni uczniowie prace konkursowe wykonają w szkole.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów. Prace konkursowe można przynosić do 28.03.2018r. do wychowawców klas.

      mgr Aneta Podleśna- wychowawca klasy I

 
Eliminacje gminne OTWP Drukuj

kot

W dniu 05 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Gminy w Konopnicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. IV-VI oraz klasa VII i gimnazjum. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Konopnica wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 20 trudnych pytań.

W tym roku podium należało do naszych uczennic, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Nikola Kowalczyk (z kl.VI), a III miejsce Anastazja Podleśna (z kl. IV). W II grupie wiekowej, żaden z uczniów naszej szkoły nie zadeklarował chęci udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 23 kwietnia 2018r., już dziś trzymamy kciuki za Nikolę, aby dostała się do konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
Nagrody rzeczowe, puchary i wyróżnienia laureatom konkursu wręczali: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Nikola w nagrodę otrzymała tablet, a Anastazja deskorolkę.
Gratulujemy laureatom oraz mgr Dagmarze Martynowskiej, przygotowującej uczniów do konkursów, osiągniętego wyniku. Wierzymy, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa pożarowego i nie tylko.

    mgr K. Mackiewicz-administrator strony

 
Happening - Kobieta w świecie Drukuj

kot

Happening (wydarzenie) to spontaniczne i najczęściej jednorazowe działanie artysty i publiczności, przypominające spektakl. Z tą formą sztuki uczniowie kl. VII zapoznali się na lekcjach plastyki. Pomysłodawcą pierwszych tego typu działań w Polsce był Tadeusz Kantor w latach 70-tych XX wieku. Happening obecnie stał się metodą zwrócenia uwagi na ważne problemy społeczne, polityczne, ekologiczne.
Bartek, Wojtek, Łukasz, Konrad i Kacper przygotowali ogólny zarys działań, kostiumy i rekwizyty. Tematem happeningu była „Kobieta w świecie”. Chłopcy przedstawili kobiety z różnych kontynentów, ukazali w sposób uniwersalny i symboliczny, jak życie codzienne oraz rzeczywistość łączy się ze sztuką.
Wydarzenie to zaskoczyło, zaciekawiło, ale też rozbawiło uczniów i rodziców.

    mgr Regina Wójcik nauczyciel plastyki

 
Kangur 2018 Drukuj

kot

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 123

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.