Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
„Stasin brzmi znajomo” Drukuj

kot

08 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Kobiet. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu „Stasin brzmi znajomo”. Konwencja zapożyczona została ze znanego programu telewizyjnego, w którym uczestnicy wcielają się w największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, próbując jak najbardziej realistycznie oddać ich oryginalne wykonania. Jako pierwsi wystąpili: Piotr Basak, Wiktoria Kutwa i Anastazja Podleśna, w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę p.t. „Co ma być to będzie” zespołu Power Play. Następnie Krzysztof Kot, z klasy VI, wykonał utwór rapera GrubSona „Na szczycie”. Piosenkę „Nie mów mi nic” Marty Gałuszewskiej zaśpiewała Nikola Kowalczyk z klasy VI, a piosenkę „Ściernisko” zespołu Golec Uorkiestra wykonali czterej koledzy z klasy VI: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot.
Kolejny występ to piosenka Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” w wykonaniu Pauliny Gęca z klasy V i Niny Wierzchowskiej z klasy IV, a Paweł Basak uczeń klasy VI zaprezentował się w piosence Sławomira „W Zakopanem”. Po tych wykonaniach ponownie wystąpili: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot, którzy zaśpiewali „Radioactive” – Imagine Dragons..
Następnie Maciej Wolski i Marcin Kurek z klasy V rapowali „Nie, nie” i" Otscho chodzi". Maciek rapował jako Kayenne, a Julia Ożga, jako Ewa Farna wykonali razem utwór „Echo”. Najwięcej entuzjazmu i śmiechu zgromadzonej widowni dostarczył występ chłopców z klasy VII przebranych za kobiety w strojach ludowych: Wojtka Danilkiewicza, Łukasza Łakoty, Kuby Świderskiego i Bartka Bakaja, którzy wykonali utwór Donatana i Cleo „My Słowianie”.
Na zakończenie Tatyana Boychuk z klasy VI zaprezentowała taniec klasyczny w puentach i paczce. Entuzjastyczne zachowanie widowni może świadczyć, że występy naszych artystów przypadły wszystkim do gustu. Konferansjerzy, w tej roli Amelia Mazurek i Kamil Sztanke, uczniowie klasy V sprawdzili się znakomicie. Nad sprawami technicznymi i nagłośnieniem czuwał Kacper Dubiel z klasy V. Kończąc część artystyczną konferansjerzy i dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom w dniu ich święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy wykonanych przez Kacpra Sieka z kl. VII, w zakładce "Galeria zdjęć".

      mgr L. Bator-nauczyciel muzyki w SP w Stasinie

 
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2018 Drukuj

kot

W czwartek 18 marca, 27 uczniów z klas III-VII wzięło udział w konkursie matematycznym Kangur Matematyczny 2018. Uczniowie byli odpowiednio podzieleni na trzy kategorie: Maluch, Beniamin i Kadet. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 21, 24 lub 30 pytań w czasie 75 minut. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami, jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Każdy z uczestników konkursu otrzymał w prezencie zabawkę logiczną wykonaną z drutu. Wyniki konkursu poznamy niestety dopiero w czerwcu :)

     mgr D. Martynowska-nauczyciel matematyki w SP w Stasinie

 
"Zapraszamy do świata legendarnych postaci" Drukuj

kot

"Zapraszamy do świata legendarnych postaci". Pod tym hasłem odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego, na której uczniowie klasy V przemienili się w postacie znane z polskich legend. Solny Dziadek z Wieliczki, żona Popiela, Rybi Król Sielawowy, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka i Smok Wawelski, każdy z tych bohaterów opowiedział w ciekawy sposób swoją niezwykłą historię. Zaproszeni goście, czyli uczniowie klasy III, z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli wszystkie prezentacje. Z całą pewnością dzisiejsze spotkanie z legendą będzie, dla młodszych kolegów, impulsem do sięgnięcia po lekturę!

      mgr Iwona Gajkoś -nauczyciel w SP w Stasinie

 
Gminne zawody o „Puchar Wójta Gminy Konopnica” w tenisie stołowym Drukuj

kot

W dniu 13 marca 2018r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zawody tenisa stołowego o „Puchar Wójta Gminy Konopnica" w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Konopnica, tj. Radawca Dużego, Zemborzyc Tereszyńskich, Motycza, Konopnicy, Stasina i Radawczyka Drugiego. Uczestnicy zawodów sportowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności sportowych. Po raz pierwszy rozgrywano zawody w kategorii uczniowie klasy VII i gimnazjum. A oto osiągnięcia naszych uczniów:

W kategorii dziewcząt w grupie wiekowej: klasy IV-VI, III-cie miejsce zajęła Nikola Kowalczyk, a IV-te miejsce Tatiana Boychuk.

W kategorii chłopców w grupie wiekowej: klasy IV-VI: II-gie miejsce zajął Jakub Łakota, a III-cie miejsce Łukasz Kwiecień.

W kategorii chłopców w grupie wiekowej: klasy VII- gimnazjum, IV miejsce zajął Łukasz Łakota (opiekun mgr Sławomir Furtak).

Uczestnicy zawodów sportowych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, które w imieniu Wójta Gminy Konopnica Mirosława Żydka wręczył Sekretarz Gminy Konrad Banach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik. Gratulujemy zawodnikom i Panu mgr Sławomirowi Furtakowi osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejne zawody!

      mgr Jacek Wójicik-dyrektor SP w Stasinie

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 123

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.