Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
„Przyroda wokół nas” Drukuj

alt

Fot. Na fotografii dyr. szkoły mgr Anna Obara, mgr Ilona Kołosińska nauczyciel ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich im. Ks. Jana Twardowskiego, mgr Aneta Podleśna nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze SP w Stasinie, uczniowie szkoły biorący udział w konkursie.

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich już po raz czternasty odbył się Konkurs Recytatorski „Przyroda wokół nas” dla uczniów klas I-III, zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Urzędem Gminy Konopnica. W konkursie udział wzięło ponad trzydziestu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, wyłonieni podczas klasowych eliminacji: Martyna Kowalczyk, Alicja Kolatorowicz, Igor Gano, a także uczniowie klasy III: Hubert Rutkowski, Maciej Góźdź oraz Michał Marcyniuk. Po zaprezentowaniu wierszy Jury powołane przez organizatora turnieju dokonało oceny recytatorów i wyłoniło zwycięzców. Spośród naszych uczniów wyróżnienie otrzymał Michał Marcyniuk z kl. III. Natomiast I miejsce zdobyli ex aequo Martyna Kowalczyk i Igor Gano z kl. I oraz Hubert Rutkowski z kl. III. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie uczące w edukacji wczesnoszkolnej: mgr Aneta Podleśna kl. I oraz mgr Edyta Strug ucząca klasę III. Gratulujemy nauczycielom, zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Tenis stołowy drużynowy Drukuj

alt

W dniu 28 listopada 2017r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zawody drużynowe tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczestnicy zawodów sportowych zaprezentowali wysoki poziom umiejętności sportowych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy (opiekun Elżbieta Rekucka), II-gie miejsce zajęła drużyna SP w Stasinie w składzie: Aleksandra Mazurek i Anna Wójtowicz z kl. VII, opiekun mgr Sławomir Furtak, III miejsce SP im. W. Witosa w Motyczu (opiekun mgr Paweł Lipczak).

W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy (opiekun Elżbieta Rekucka), II-gie miejsce zajęła drużyna SP w Stasinie w składzie: Łukasz Łakota z kl. VII i Łukasz Kwiecień z kl. VI, (opiekun mgr Sławomir Furtak), III miejsce SP im. W. Witosa w Motyczu (opiekun mgr Paweł Lipczak)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik. Gratulujemy zawodnikom i ich opiekunom osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejne zawody!

mgr Sławomir Furtak-nauczyciel w-f

 
„Czarodziejski ołówek” w Lublinie Drukuj

alt

24 listopada 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: mgr E. Kliczka, mgr A. Podleśna, mgr E. Strug udali się do Centrum Kongresowego AR w Lublinie na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca – Michasia, który zabrał widzów w podróż po swoim zaczarowanym świecie. To była pouczająca bajka. Dzieci dowiedziały się, że w życiu pomaga wiara w siebie a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy, które oddziaływały na wyobraźnię młodych odbiorców sztuki, spowodowały, że widzowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli spektakl. Dzieci były oczarowane i zainspirowane do własnych działań teatralnych.

mgr E. Kliczka-wychowawczyni oddziału przedszkolnego

 
„Barwy przyrody” Drukuj

 

alt

Barwy przyrody” to Gminny Konkurs Plastyczny, którego laureatkami zostały uczennice naszej szkoły: Iga Chmiel kl. I i Tatiana Boychuk kl.VI.
W miłej atmosferze uroczystość wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych odbyła się 24.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym. Po części artystycznej, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Laureatom i opiekunom: mgr Anecie Podleśnej i mgr Reginie Wójcik serdecznie gratulujemy!

Rodzicom dziękujemy za pomoc w dotarciu uczniów na uroczystość wręczenia nagród.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.