Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
„Pokój zagadek” Drukuj

alt

W dniu 27 marca br., uczniowie klasy VII pod opieką pani Aleksandry Poręba i wychowawczyni Małgorzaty Zawistowskiej uczestniczyli w wyjeździe do „pokoju zagadek” – Let Me Out - w Lublinie. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00 i tam wszyscy uczestnicy zabawy zostali szczegółowo poinformowani o zasadach gry. Ogólnie rzecz polegała na tym, żeby grupa osób zamknięta w niewielkim pomieszczeniu, rozwiązując w określonej kolejności przygotowane zagadki - w ciągu godziny - wydostała się z zamknięcia.
Siódmoklasiści zostali losowo podzieleni na dwa zespoły i wprowadzeni do pomieszczeń o różnorodnym charakterze. Rozpoczął się wyścig z czasem. Zadania i zagadki okazały się bardzo zróżnicowane i nie zawsze typowe. Emocje sięgnęły zenitu. Podobno, w opisywanych okolicznościach, nawet najtwardszym puszczają nerwy. Nie mniej nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie i w wyznaczonym czasie obie grupy znalazły klucz do wyjścia, a zabawa okazała się przednia.
Po tak absorbujących zmaganiach, które wzmogły apetyt, przyszedł czas na małe co nieco. Tym „co nieco” okazały się niemałe pizze w lokalu Sid na Starym Mieście. Zaznawszy uciechy dla ducha i ciała, w radosnych nastrojach, powróciliśmy do Stasina.

Wychowawczyni kl. VII - mgr M. Zawistowska

 
Życzenia Wielkanocne Drukuj

kot

 
Eliminacje Powiatowe OTWP Drukuj

kot

W dniu 23 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, uczniowie szkół z terenu powiatu lubelskiego sprawdzili swoją wiedzę w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego. Naszą placówkę w kategorii szkół podstawowych jako zwyciężczyni eliminacji gminnych, reprezentowała Nikola Kowalczyk z klasy VI. Nikola zajęła bardzo dobre III miejsce ex aequo z 3 uczennicami i otrzymała w nagrodę dyplom oraz lunetę. Tym razem nie udało się zakwalifikować do dalszych eliminacji. Ale może za rok? Gratulujemy naszej uczennicy i opiekunowi mgr Dagmarze Martynowskiej osiągniętego wyniku, a strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiem za pomoc w dotarciu na miejsce konkursu.

mgr Krzysztof Mackiewicz-administrator strony

 
Pokazy „Manufaktury cukierków” Drukuj

kot

W dniu 20.03.2018, tj. wtorek roku gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Hałas "Cukier Lukier" sieci Cukierni Candy Shop mających siedziby w 6 dużych miastach Polski,  na pokazie „manufaktury cukierków”. W warsztatach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie wszystkich klas z podziałem na grupy. Podczas pokazu można było zobaczyć cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego cukierka lub dużego lizaka. Metoda wykonywania cukierków pochodzi z XVII wieku, dlatego też nie używane są do produkcji żadne specjalistyczne maszyny.
Pani Justyna na oczach dzieci przygotowała karmel i wyrobiła go w taki sposób by dzieci mogły go skręcić i samodzielnie uformować lizaki. Dzieci zafascynowane kolorami i samym procesem wytwarzania słodyczy bardzo aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącą. W trakcie zajęć dowiedziały się w jaki sposób słodycze uzyskują bajeczne kolory, z czego Pani pozyskuje barwniki (z buraka czy marchwi), jak połączyć dwa i więcej kawałków karmelu w jedną całość. Pani Justyna nadawała łakociom smaki przy użyciu aromatów spożywczych i tak np. powstają karmelki o smaku miętowym, poziomkowym, truskawkowym, bananowym, gruszki, jabłka, itd.
Cały spektakl dla grupy trwał ok. 60 minut i dostosowany był do wieku oglądających. Pokaz był bardzo widowiskowy i trudno go opisać słowami, najlepiej go zobaczyć.
Dzisiejsza lekcja była lekka, łatwa i przyjemna. A przy tym myślimy, że bardzo ciekawa! Bo któż z nas nie lubi słodyczy? Niewiele jest takich osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z dzisiejszych pokazów w zakładce "Galeria zdjęć".

     mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy VI w SP w Stasinie-organizator pokazu

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 123

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.