Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności
Aktualności
Mobilna biblioteka Drukuj

05 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę www.lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy. Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną. Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce

 
Spektakl "Czterej muzykanci z Bremy" Drukuj

alt

W czwartek 07.17.2017r. do naszej szkoły po raz kolejny zawitali aktorzy Teatru „Tomcio” z Nowego Sącza ze swoimi wspaniałymi lalkami oraz przedstawieniem pt. "Czterej muzykanci z Bremy”.
Ta znana baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony. Dzieci z przejęciem śledziły losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło- wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi.
Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc osobom potrzebującym. Wartości te - zawsze nieprzemijające i godne naśladowania przez dzieci i młodzież były zaprezentowane w atrakcyjny sposób. Spektakl okazał się bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie i radość.

mgr Aneta Podleśna-nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

 
Spotkanie z lubelskimi filatelistami Drukuj

alt

Fot. A. Kutwa. Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik przedstawia zaproszonych Gości: Wiesława Greszatę–Prezesa Zarządu Koła Filatelistycznego nr 21 w Lublinie, Janusza Koputa – Członka Polskiego Związku Filatelistów, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Stasinie.

Jednym z ważnych aspektów propagowania filatelistyki jest praca z dziećmi i młodzieżą. Osoby, które zainteresowały się filatelistyką, wiedzą iż jest to pasja bez ograniczeń. Daje nie tylko ogromną radość, ale również ogromny zasób wiedzy. Przez ręce filatelistów przechodzą znaczki z całej Europy, a nawet świata, każdy z nich ma swoja historię. Pasja ta, to nie tylko krótkotrwałe hobby, ale zainteresowanie, do którego wraca się nawet po latach. Czym właściwie jest filatelistyka? Kiedy powstał pierwszy znaczek świata i co na nim widniało? Co znajdowało się na pierwszym znaczku polskim, co może się znajdować, jak można klasyfikować kolekcje znaczków pocztowych? Na te i inne pytania uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stasinie otrzymali odpowiedzi, podczas kolejnego już spotkania zorganizowanego w grudniu br., na terenie placówki z Panem Wiesławem Greszata i Panem Janusz Koputem, lubelskimi pasjonatami filatelistyki. Janusz Koput jest między innymi Członkiem Honorowym Polskiego Związku Filatelistów i Honorowym Prezesem Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo". Autorem i wydawcą katalogu polskich znaków pocztowych o tematyce kolejowej, prac badawczych z zakresu znaków fiskalnych.

W celu uatrakcyjnienia spotkania Pan Wiesław Greszata, który interesuje się również historią oręża polskiego, przywiózł ze sobą szablę ułańską oraz strój rycerza średniowiecznego, który to mogli przymierzyć uczestnicy spotkania. Na zakończenie prelekcji, uczniowie zachęcani przez naszych Gości do rozpoczęcia przygody z kolekcjonowaniem, otrzymali pakiety znaczków pocztowych, które być może staną się początkiem niezwykłych zbiorów. Filatelistyka jest to hobby, które powoli zanika. Coraz częściej korzystamy z poczty elektronicznej. Czasami wspominamy czasy, kiedy szczególnie w okresie świątecznym dostawaliśmy kartki i listy. Być może dzięki takim spotkaniom dzieci zainteresują się filatelistyką. To naprawdę ciekawa pasja! Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego  spotkania w zakładce "Galeria zdjęć".

                                                                                    

mgr R. Wójcik- S.P. w Stasinie

 
Andrzejkowo w Stasinie Drukuj

alt

W dniu 29.11.2017 uczniowie klas młodszych wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Trzeba przyznać, że dzieci zabłysnęły swoimi talentami tanecznymi, a humory dopisywały. Nie zabrakło też tradycyjnych andrzejkowych wróżb: ustawiania butów czy przepowiedni, co nas czeka w przyszłości. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości, ale też pochłonęła mnóstwo energii, dlatego wszystkie chętnie udały się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Równie udane były andrzejki dla klas IV-VII zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Dagmary Martynowskiej, które odbyły się dnia 30.11.2017r., tj. czwartek. Był to wieczór czarodziejek i czarodziejów, a kto nie był w przebraniu, to czarował pięknym uśmiechem lub efektownym strojem. Do tańca porywała świetna muzyka, którą serwował "DJ Kwiatek". Całości dopełniały bajeczne efekty świetlne. W andrzejkowy klimat wprowadziły uczniów wróżby dotyczące przyszłości, ukryte w pysznych ciasteczkach. Wielu emocji dostarczyła wróżba dotycząca losowania imion swoich pierwszych miłości. Atrakcją tego wieczoru była również pizza z ulubionymi składnikami wybranymi przez dzieci. To był niesamowity wieczór! Dziękujemy Rodzicom, wychowawcom klas i oddziału przedszkolnego za sprawny przebieg i pomoc w organizacji zabaw andrzejkowych. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tej zabawy w zakładce "Galeria zdjęć".

mgr Iwona Gajkoś-wychowawczyni kl. IV

alt

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 115

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.