Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start Aktualności Klocki LEGO - zabawa i edukacja
Klocki LEGO - zabawa i edukacja Drukuj

alt

Klocki LEGO - zabawa i edukacja 26 października 2017r. uczniowie klas IV-VII byli na największej w Europie „Edukacyjnej Wystawie Budowli z Klocków LEGO”. Ekspozycja na 2000 metrach kwadratowych liczy około 100 makiet. Do Lublina przywiozło ją 15 tirów.

Uczniowie wraz z wychowawcami podziwiali niesamowite konstrukcje, pojazdy i roboty. Budowle przedstawiały sceny historyczne - Stan wojenny w Polsce, jak też architekturę zabytkową i współczesną. Super wyglądał Pałac Kultury i Nauki, Kościół Mariacki odwzorowane w najmniejszych szczegółach. Urokliwa była makieta Czerwonego Kapturka i krajobraz baśni z Magicznym Zamkiem. Zaimponował nam zbudowany z miliona klocków, mający 11 metrów długości, 3 m wysokości i 10 m rozpiętości skrzydeł, prezydencki samolot „Air Force One”.

Niektóre plansze były interaktywne. Nie wyobrażaliśmy sobie, że kolejki z klocków mogą się poruszać. Sympatyczny Mikołaj z reniferami, oczywiście z tych klocków, sprawiał, że nie jeden z nas zamarzył o tym, by je dostać. Przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu złożonych w skali 1:1. Duże emocje wzbudzała postać Roberta Lewandowskiego wykonana z 70 tysięcy elementów. Byli też inni sportowcy m.in. Agnieszka Radwańska i Marcin Gortat. Przez prawie 4 miesiące powstawała z 250000 klocków postać Rafała Sonika i jego quad. Zachwycaliśmy się krainą EREBOR, jak też postacią Lorda Vadera. W strefie zabaw klockami - Fun Parku, uczniowie budowali zjeżdżalnie samochodowe, bawili się przy specjalnie wyposażonych stanowiskach Brick Wall, Super Shaker, Mosaic Gallery. Obleganym miejscem było stanowisko gier Play Station 4, a także edukacyjne kino.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i z przekonaniem, że klockami LEGO można się bawić w każdym wieku. Zdjęcia z wycieczki są do obejrzenia w zakładce "galeria zdjęć".

mgr Regina Wójcik-wychowawca kl. VI

 

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.