Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Cykl przedsięwzięć  ekologicznych Drukuj

alt

Po raz kolejny w naszej szkole realizowano zadania „Cyklu przedsięwzięć  ekologicznych  w Gminie Konopnica”. 17 listopada 2017r. podsumowano projekt, wyłoniono i nagrodzono laureatów.

W Konkursie Wiedzy „Ekologicznie w Gminie Konopnica” I miejsce zajęli Paulina Gęca i Bartosz Gano, II Anastazja Podleśna, a III Jakub Gołofit, IV Nikola Kowalczyk, V Julia Ożga, VI Krzysztof Kot. Laureaci otrzymali tablety i gry edukacyjne.

W konkursie plastycznym „Do serca przytul psa, weź na kolana kota” udział wzięli uczniowie kl. I-VII. Nagrodzono i wyróżniono 36 prac plastycznych w poszczególnych kategoriach wiekowych. W klasie pierwszej I miejsce zajął Kacper Suchowolak, II Zuzanna Sieńko i Iga Chmiel, III Martyna Kowalczyk i Gabriela Rutkowska. W kategorii kl. III-IV, I miejsce zajęli Maciej Góźdź i Tomasz Besztak, II Łucja Sieńko, III Luiza Surtel i Wiktoria Kutwa.

W kategorii klas starszych, I miejsce zajął Nataniel Sieńko, II-gie miejsce Nikola Kowalczyk, III Paulina Gęca. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe sfinansowane przez WFOŚiGW w Lublinie oraz Gminę Konopnica.

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do oglądania w holu szkoły, pokonkursowej wystawy prac plastycznych.

Koordynator projektu mgr Regina Wójcik

 
Czytaj z nami Drukuj

alt

  W dniu 15 listopada uczniowie klasy IV wzięli udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną mającym na celu propagowanie czytelnictwa. Pod hasłem Czytamy maluchom odwiedziliśmy pierwszoklasistów i oddział przedszkolny. Czwartoklasiści czytali wiersze Jana Brzechwy, w tym znane i tak lubiane przez wszystkie dzieci utwory, jak: Na straganie, Samochwała, Kłamczucha, Leń, Żuk, Tańcowała igła z nitką. Pięknie przygotowane interpretacje starszych kolegów wzbudziły w słuchaczach bardzo duże zainteresowanie i radość. Dzieci podziękowały oklaskami. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do sięgnięcia po książkę, nie tylko Jana Brzechwy.

mgr Iwona Gajkoś-nauczyciel j.polskiego w kl. IV-V

 
POMAGAMY DZIECIOM W BURUNDI Drukuj

alt

  Do końca przyszłego tygodnia prowadzimy w naszej szkole zbiórkę dla dzieci z misji w Burundi. Ubrania i buty w dobrym stanie, którymi zechcecie Państwo podzielić się z potrzebującymi dziećmi z Afryki, można składać do pudła przy wejściu do szkoły do następnego piątku 24 listopada. Zebrane rzeczy zostaną w formie paczki przesłane do misji prowadzonej przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

mgr Katarzyna Kutwa- katechetka

 
Picasso i "Tajemniczy ogród" w Lublinie Drukuj

alt

  13 listopada br. uczniowie klas IV-VII udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta na Zamku Lubelskim i obejrzenie wystawy prac jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku - Pabla Picassa. Tym razem nie były to jednak dzieła malarskie, z czego najbardziej zasłynął artysta, a rysunki, grafiki i naczynia z ceramiki. Prace te podarował Picasso Muzeum Narodowemu w Warszawie, podczas jedynej swojej wizyty w naszym kraju, w roku 1948, gdy jako zdeklarowany komunista odwiedził powojenną Polskę.

  Mówi się, że twórczość Hiszpana, bardzo różnorodna i obfita, miała wpływ na wszystkie dziedziny sztuki XX wieku. Mam więc nadzieję, że po obejrzeniu wystawy, w pamięci jej uczestników, pozostanie garść informacji na temat tego nietuzinkowego artysty.

  Drugim punktem programu naszej wycieczki był spektakl pt. „Tajemniczy ogród” odegrany przez aktorów Teatru Kameralnego w Lublinie. Powstał on na podstawie adaptacji powieści Frances Hodgson Burnett o tym samym tytule (wpisanej na listę lektur szkolnych). Akcja utworu rozgrywa się w II połowie XIX wieku, najpierw w Indiach, a potem w południowo-wschodniej Anglii, w posiadłości niejakiego Archibalda Cravena, który - jako wuj głównej bohaterki - przejmuje nad nią opiekę po śmierci rodziców dziewczynki. Nie spodziewa się, że jej obecność diametralnie odmieni życie wszystkich mieszkańców tego domu.

  W skrócie: jest to książka o serdecznej przyjaźni, prawdziwej dobroci i wielkiej tajemnicy, a w nowej teatralnej odsłonie staje się atrakcyjną lekcją pozytywnego i szlachetnego postępowania.

  Mam nadzieję, że cel naszej wyprawy, jakim jest kształtowanie u naszych wychowanków potrzeby uczestnictwa w kulturze, został osiągnięty, a uczniowie z ochotą wezmą udział w następnych tego typu przedsięwzięciach.

mgr M. Zawistowska-nauczyciel j.polskiego i historii

 
Święto Niepodległości Drukuj

alt

W dniu 10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Należy wspomnieć, iż niepodległość tę utraciliśmy w drugiej połowie XVIII wieku, w wyniku trzech rozbiorów, których dokonały, w obliczu słabości naszego kraju, trzy państwa sąsiednie: Rosja, Austria i Prusy. Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Polacy jednak, mimo stawianych im przeszkód, nie zapomnieli o swojej tożsamości i przez cały czas snuli plany i realizowali dążenia, aby utraconą wolność odzyskać. Taka okazja nadarzyła się po zakończeniu I wojny światowej, dzięki czemu nasze państwo ponownie odrodziło się w Europie niczym Feniks z popiołu.

Dzisiejszy montaż słowno-muzyczny, w wykonaniu uczniów klasy VI i VII, był dla nas, widzów, wspomnieniem tamtych dramatycznych czasów. W poetycki sposób opowiedział o przeszłych zdarzeniach, stanowiąc dla najmłodszych jedną z pierwszych, sugestywnych - mam nadzieję - lekcji historii.

mgr M. Zawistowska-nauczyciel historii

alt

 
„Coś z niczego” Drukuj

alt

W Gminnym Konkursie Plastyczno-Technicznym „Coś z niczego", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy w kategorii klas starszych uczniowie naszej szkoły zajęli:

I miejsce

Łucja Sieńko kl.IV

II miejsce

Anastazja Podleśna kl.IV

Nikola Kowalczyk kl.VI

III miejsce

Nina Wierzchowska kl.IV

 Paulina Gęca kl.V

Krzysztof Kot kl.VI

W konkursie wzięli uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uczniów nagrodzono dyplomami i albumami przyrodniczymi. Po części oficjalnej wszystkich uczestników konkursu, rodziców i nauczycieli zaproszono na słodką niespodziankę. W przemiłej atmosferze integrowały się społeczności szkół podstawowych z naszej gminy.

Laureatom i opiekunowi Pani mgr Reginie Wójcik serdecznie gratulujemy! Rodzicom dziękujemy za pomoc w dotarciu uczniów na uroczystość wręczenia nagród.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.