Niedziela. 25 lutego 2018. Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Warsztaty w piekarni „Pola” Drukuj

pola

07 czerwca 2017 roku uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Piekarni „Pola" Państwa Krzyszczaków w Stasinie. Właściciel, Pani Barbara Krzyszczak oprowadziła nas po piekarni i zapoznała z tajnikami pracy piekarza, asortymentem piekarni i sposobem realizacji zamówień. Kolejnym etapem były zajęcia w „Zagrodzie Piekarza", gdzie uczniowie samodzielnie przygotowali sobie ciasteczka. Czekając na własne wypieki oglądaliśmy film o pracy piekarza. Słuchając ciekawego opowiadania Pani Barbary o historii rodziny i piekarni, delektowaliśmy się pysznymi ciastami i ciastkami z piekarni. Zwiedzaliśmy stare gospodarstwo z unikatowymi przedmiotami używanymi kiedyś w gospodarstwie. Kiedy produkty przygotowane przez dzieci wreszcie się upiekły, większość z nich przyznało, że po raz pierwszy jadły popularne niegdyś „fajerczaki". Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze i uczniom klasy III sprawiły dużo radości.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Barbarze Krzyszczak oraz pracownikom piekarni za życzliwe przyjęcie, gościnność oraz przekazanie informacji o tajnikach piekarskiego rzemiosła.

Wychowawca klasy III mgr E. Strug

 
Wyniki konkursu „Moja Gmina w Przyszłości” Drukuj

motycz2017

W dniu 03 czerwca 2017r, tj. sobota, podczas obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Motyczu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Moja Gmina w Przyszłości".

Konkurs polegał na wykonaniu grupowej przestrzennej pracy plastycznej z dowolnych materiałów w formie makiety. Makietę należało umieścić na trwałej podstawie. Wybór techniki wykonania oraz materiałów był dowolny, przy czym zalecane było użycie materiałów w miarę trwałych, które gwarantują bezpieczną ekspozycję. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Konopnica

Celem Konkursu było pobudzenie aktywności dzieci z terenu Gminy Konopnica do zasięgnięcia i wyrażania opinii zarówno w kwestiach bardzo małych i lokalnych np.: planowanie szlaków rowerowych i placów zabaw, jak i nieco szerszych tj. planowanie strategiczne, obejmujące rozwój nieco większych obszarów oraz uświadomienie roli społeczności lokalnej w aktywnym kształtowaniu polityki przestrzeni, w której na co dzień żyją.

Na konkurs wpłynęło 15 prac ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie, tj. szkół w: Stasinie, Konopnicy, Motyczu, Radawcu Dużym i Zemborzycach Tereszyńskich. Jest nam miło zakomunikować, że zwyciężyły ex aequo trzy prace: pierwsza i druga ze Szkoły Podstawowej w Stasinie wykonane przez uczniów z klasy IV i V, opiekunowie prac: mgr Anna Kutwa i mgr Regina Wójcik, trzecia praca wykonana przez uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. Każda z trzech nagrodzonych klas, otrzymała od organizatora konkursu nagrodę pieniężną w wysokości 2000,00 zł. z przeznaczeniem na zorganizowanie wycieczki turystyczno-krajoznawczej. Nagrody wręczyli: Przedstawiciel Fundacji Inicjatyw Menadżerskich w Lublinie, Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Anna Olszak.

Nagrody pocieszenia w formie drobnych upominków od organizatora otrzymali również uczniowie klasy VI z naszej szkoły, którzy wykonali makietę pod kierunkiem mgr Katarzyny Słowik. Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom. Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w realizacji projektu, przewiezienie prac, "trzymanie za nas kciuków".

Ponieważ wręczenie nagród zbiegło się w czasie z Gminnym Dniem Dziecka oraz otwarciem kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu niespodzianek i atrakcji do dobrej zabawy nie brakowało. Dziękujemy dyrektor szkoły mgr Marcie Och, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Motyczu za gościnność i słodki poczęstunek.

mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy V

 
Dzień Dziecka Drukuj

dziendziecka2017

Słodki, sportowy, artystyczny, teatralny, a przede wszystkim wesoły Dzień Dziecka. Tak można powiedzieć o dniu 01 czerwca w naszej szkole - to zwykły dzień pracy, jednak jakże innych od pozostałych. Nikt nie myślał o kartkówkach, sprawdzianach, odpytywaniu, na twarzach dzieci gościł uśmiech i ochota na wspólną zabawę.

W godzinach porannych klasa II z wychowawcą Panią mgr Ewą Dudek wybrała się do Filharmonii Lubelskiej na „Muzykę filmową dla dzieci ze znanych bajek". Oczywiście wycieczka w drodze powrotnej nie mogła obojętnie przejechać obok McDonaldsa. A tam moc upominków, prezentów i promocji. Dzieci wiedzą, że w dużej ilości jest to niezdrowe jedzenie, ale chciały się o tym przekonać same.

Pozostali wychowawcy zadbali o słodkie upominki w klasach. W oddziale przedszkolnym była nawet wata cukrowa przygotowana przez Panią Katarzynę Wadowską.

Atrakcją dla dzieci był też samochód policyjny, do którego można było wsiąść, a nawet włączyć sygnał dźwiękowy. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem policjanta na służbie. Krótką pogadankę o bezpieczeństwie na drodze przeprowadził nasz dzielnicowy: starszy sierżant Piotr Wadowski. Najmłodsze dzieci otrzymały w prezencie od policjanta opaski odblaskowe.

Następnie odbyła się część rekreacyjna. Nie zabrakło rozgrywek i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, przygotowanych przez Panie: K. Kutwa, R. Wójcik, K. Słowik, E. Strug. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w rywalizacji.

Uczniowie w tym dniu otrzymali pyszne lody w kubeczkach, ufundowane przez Radę Rodziców.

W samo południe rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją szkoły, a reprezentacją prowadzoną przez trenera Marcina Popławskiego. Pogoda dopisała, nie było za bardzo gorąco. Zwyciężyła drużyna "szkółki piłkarskiej", ale wszyscy zawodnicy i kibice wiedzieli, że wynik sportowy nie był najważniejszy, a dobra zabawa. Tym bardziej, że trener chciał dać pograć wszystkim zawodnikom i zawodniczkom "szkółki piłkarskiej".

Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku. Wszystkiego dobrego, Drogie Dzieci! Zapraszamy do obejrzenia fotografii  z obchodów  Dnia Dziecka do "Galerii zdjęc".

mgr Anita Kozłowska-opiekun S.U.

 
Zebranie mieszkańców Stasina Drukuj

zebranie mieszkancow
W dniu 30 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Stasinie odbyło się spotkanie informacyjne w związku z przystąpieniem do sporządzenia zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego miejscowość Stasin. W spotkaniu udział wzięli: architekt, Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Gminy Pani Anna Olszak, pracownicy Urzędu Gminy zajmujący się planowaniem przestrzennym Panie: Elżbieta Lalak oraz Marzena Mazurek. W spotkaniu uczestniczyli licznie przybyli mieszkańcy, Radna Gminy Anna Gano-Gęca, Sołtys Pan Marek Brodacz.

Na spotkaniu omawiano kwestie związane z procedurami planistycznymi w kontekście partycypacji społecznej w planowaniu przestrzennym. Ponadto uczestnicy spotkania zostali zapoznani z możliwościami zmian na podstawie złożonych projektów z obowiązującymi przepisami prawa, terminami zakończenia prac. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS. "Partycypacja w planowaniu przestrzennym".

Poruszano również kwestie związane między innymi z przebudową linii kolejowej Lublin-Warszawa, uruchomieniem zastępczej autobusowej komunikacji podmiejskiej w związku z remontem linii kolejowej, lokalizacją przystanków autobusowych. Kolejne spotkanie w ramach projektu, ma odbyć się we wrześniu bieżącego roku. Na zakończenie Wójt Gminy Konopnica zaprosił mieszkańców Stasina na Gminny Dzień Dziecka połączony z otwarciem boiska w Motyczu w dniu 03 czerwca 2017 roku od godz. 9.30 (szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej gminy). W programie festynu m.in. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja gmina w przyszłości" w którym brali udział nasi uczniowie z klas IV-V-VI.  Zapraszamy!

Gospodarzem spotkania był dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik.

mgr A. Kozłowska –administrator strony

 
DZIEŃ MATKI W NASZEJ SZKOLE Drukuj

dzienmatki2017

26 maja 2017 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli z klas 0-III. Gośćmi specjalnymi były Mamy uczniów naszej szkoły.

Na początku uroczystości Dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik przywitał przybyłych rodziców ciepłymi słowami oraz złożył życzenia wszystkim Mamom.

Akademia rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez poszczególne klasy. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wiele wybacza.

Piosenką i wierszem, uczniowie wychwalili rolę matki. Ukazali, że jest najważniejszą osobą w naszym życiu, że jest gotowa pomóc nam w każdej chwili i sytuacji. Zawsze nas wspomoże, przytuli, pocieszy. Kocha nas zawsze i wszędzie, bezwarunkowo...

Dla dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując szkolne uroczystości.

W programie nie zabrakło także muzyki na żywo. Uczniowi klasy III Jakubowi Gołofit serdecznie gratulujemy udanego występu. ,,Złośliwość przedmiotów martwych" nie przeszkodziła młodemu artyście w wykonaniu pięknego utworu rockowego na gitarze elektrycznej, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach uroczystości z okazji Dnia Matki – uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom: mgr Ewie Dudek, mgr Edycie Strug.

Mamom życzymy samych pomyślności. Abyście nigdy nie traciły ogromnej siły i miłości, a za każdy trud i poświęcenie z serca dziękujemy!

mgr Katarzyna Wadowska

 
W Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji w Wojciechowie Drukuj

zoo wojciechow

Pogoda dopisała, więc klasa „O" i V wyruszyła na długo oczekiwaną wycieczkę. Za cel obraliśmy Mini Zoo w Wojciechowie. W Parku Zwierząt, Rozrywki i Edukacji zaskoczyła nas ilość oraz różnorodność organizmów. Zwierzęta był oryginalne i bardzo przyjaźnie nastawione do zwiedzających. Można je było głaskać i karmić. Zobaczyliśmy wiele egzotycznych zwierząt m.in. lwy, pumy, wielbłądy, małpy, lemury, szopy, kozy, markury, osły, alpaki, lamy, antylopy, zebry, jeżozwierze, skunksy, kucyki, wiewiórki, lisy polarne. Zachwyciły nas różne, barwne gatunki ptaków wodnych i lądowych. Nie można było oderwać wzroku od czarnych łabędzi, żurawi koroniastych, strusi, ibisów, pawi, bażantów, bażanta bananowego, kaczek biegusów, berenik, mandarynek, gęsi i wielu innych kolorowych ptaków. O wszystkich zwierzętach opowiadała nam pani przewodnik.
Ogromne emocje wywołała malutka sówka, którą na rękach przyniosła nam jego opiekunka. Dzieci delikatnie i z radością głaskały malucha.
Na terenie Mini Zoo znajdują się także: barek, miejsce na grilla i ognisko oraz plac zabaw, na którym uczniowie aktywnie spędzili czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z wycieczki w zakładce "Galeria zdjęć".

mgr Regina Wójcik
mgr Katarzyna Wadowska

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 77

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.