Sobota. 21 kwietnia 2018. Imieniny: Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Zapisy do szkoły na rok szkolny 2018/2019 Drukuj

alt

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie informuje, że cały czas można zapisywać dzieci do szkoły, (do dnia rozpoczęcia zajęć, tj. 01.09.2018r.) na rok szkolny 2018/2019:
-dzieci urodzone w roku 2011 rozpoczynają naukę w kl. I. od września 2018r.,
-dzieci urodzone w 2012 roku rozpoczynają obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne od września 2018 roku,

-dzieci do klas II-VIII.
1. Zapraszamy do zapisywania do oddziału przedszkolnego w naszej szkole dzieci, urodzone w 2013r. oraz dzieci urodzone w 2014r.
2. Zapisu dziecka do szkoły, oddziału przedszkolnego lub kl. I dokonują rodzice (prawni opiekunowie) osobiście w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach 8.00-15.00.
3. W celu zapisania dziecka rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są dostarczyć: wniosek o przyjęcie dziecka (do pobrania ze strony internetowej lub sekretariacie), dowód osobisty rodzica (prawnego opiekuna), skrócony odpis aktu urodzenia dziecka (oryginał) do wglądu, zaświadczenia o odbyciu przez dziecko przygotowania przedszkolnego (tzw. informacja o gotowości szkolnej) przy zapisie do klasy I.
4. Składając wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy I rodzice (opiekunowie prawni) obowiązani są podać: poprawny numer PESEL dziecka, adres zameldowania dziecka, adres zamieszkania dziecka, numery telefonów rodziców umożliwiających szkole szybki kontakt w razie potrzeby, inne informacje o dziecku istotne dla bezpiecznego funkcjonowania w szkole, np. choroba, potrzeba przyjmowania leku podczas pobytu w szkole, inne.
5. Rodzice (prawni opiekunowie) dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły, którzy zdecydują się na posyłanie dziecka do innej szkoły, przedszkola w celu spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego bądź obowiązku szkolnego zobowiązani są zgłosić fakt zapisania dziecka do innej szkoły niż obwodowa w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie, tel. 81 5031039. Do obwodu szkoły należą dzieci zamieszkałe w miejscowościach: STASIN i TERESZYN.
6. Uczniowie szkoły i oddziałów przedszkolnych mają możliwość korzystania posiłków w stołówce szkolnej dostarczanych przez firmę cateringową (obecna cena 6,00zł.) oraz bezpłatnie korzystać ze świetlicy szkolnej w godz. 07.00-17.00.
Poniżej aktualne wzory dokumentów do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej potrzebne do zapisania dziecka.

 

pdfRegulamin rekrutacji do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej

 

pdfRegulamin rekrutacji do klasy I szkoły podstawowej  

 

wordpdfWzór zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego zamieszkałego w obwodzie szkoły.

wordpdfWzór wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego zamieszkałego poza obwodem  szkoły.

wordpdfWzór deklaracji o kontynuacji  posyłania dziecka do odziału przedszkolnego.

wordpdfWzór zgłoszenia dziecka do klasy I  zamieszkałego w obwodzie  szkoły.

wordpdfWzór wniosku o przyjęcie  dziecka do klasy I zamieszkałego poza obwodem  szkoły.

 
Konkurs Drukuj

kot

 
„Pokój zagadek” Drukuj

alt

W dniu 27 marca br., uczniowie klasy VII pod opieką pani Aleksandry Poręba i wychowawczyni Małgorzaty Zawistowskiej uczestniczyli w wyjeździe do „pokoju zagadek” – Let Me Out - w Lublinie. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 10.00 i tam wszyscy uczestnicy zabawy zostali szczegółowo poinformowani o zasadach gry. Ogólnie rzecz polegała na tym, żeby grupa osób zamknięta w niewielkim pomieszczeniu, rozwiązując w określonej kolejności przygotowane zagadki - w ciągu godziny - wydostała się z zamknięcia.
Siódmoklasiści zostali losowo podzieleni na dwa zespoły i wprowadzeni do pomieszczeń o różnorodnym charakterze. Rozpoczął się wyścig z czasem. Zadania i zagadki okazały się bardzo zróżnicowane i nie zawsze typowe. Emocje sięgnęły zenitu. Podobno, w opisywanych okolicznościach, nawet najtwardszym puszczają nerwy. Nie mniej nasi bohaterowie poradzili sobie znakomicie i w wyznaczonym czasie obie grupy znalazły klucz do wyjścia, a zabawa okazała się przednia.
Po tak absorbujących zmaganiach, które wzmogły apetyt, przyszedł czas na małe co nieco. Tym „co nieco” okazały się niemałe pizze w lokalu Sid na Starym Mieście. Zaznawszy uciechy dla ducha i ciała, w radosnych nastrojach, powróciliśmy do Stasina.

Wychowawczyni kl. VII - mgr M. Zawistowska

 
Pokazy „Manufaktury cukierków” Drukuj

kot

W dniu 20.03.2018, tj. wtorek roku gościliśmy w naszej szkole Panią Justynę Hałas "Cukier Lukier" sieci Cukierni Candy Shop mających siedziby w 6 dużych miastach Polski,  na pokazie „manufaktury cukierków”. W warsztatach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie wszystkich klas z podziałem na grupy. Podczas pokazu można było zobaczyć cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego cukierka lub dużego lizaka. Metoda wykonywania cukierków pochodzi z XVII wieku, dlatego też nie używane są do produkcji żadne specjalistyczne maszyny.
Pani Justyna na oczach dzieci przygotowała karmel i wyrobiła go w taki sposób by dzieci mogły go skręcić i samodzielnie uformować lizaki. Dzieci zafascynowane kolorami i samym procesem wytwarzania słodyczy bardzo aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzącą. W trakcie zajęć dowiedziały się w jaki sposób słodycze uzyskują bajeczne kolory, z czego Pani pozyskuje barwniki (z buraka czy marchwi), jak połączyć dwa i więcej kawałków karmelu w jedną całość. Pani Justyna nadawała łakociom smaki przy użyciu aromatów spożywczych i tak np. powstają karmelki o smaku miętowym, poziomkowym, truskawkowym, bananowym, gruszki, jabłka, itd.
Cały spektakl dla grupy trwał ok. 60 minut i dostosowany był do wieku oglądających. Pokaz był bardzo widowiskowy i trudno go opisać słowami, najlepiej go zobaczyć.
Dzisiejsza lekcja była lekka, łatwa i przyjemna. A przy tym myślimy, że bardzo ciekawa! Bo któż z nas nie lubi słodyczy? Niewiele jest takich osób.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z dzisiejszych pokazów w zakładce "Galeria zdjęć".

     mgr Regina Wójcik-wychowawca klasy VI w SP w Stasinie-organizator pokazu

 
„Stasin brzmi znajomo” Drukuj

kot

08 marca w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Kobiet. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty w przedstawieniu „Stasin brzmi znajomo”. Konwencja zapożyczona została ze znanego programu telewizyjnego, w którym uczestnicy wcielają się w największe gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, próbując jak najbardziej realistycznie oddać ich oryginalne wykonania. Jako pierwsi wystąpili: Piotr Basak, Wiktoria Kutwa i Anastazja Podleśna, w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę p.t. „Co ma być to będzie” zespołu Power Play. Następnie Krzysztof Kot, z klasy VI, wykonał utwór rapera GrubSona „Na szczycie”. Piosenkę „Nie mów mi nic” Marty Gałuszewskiej zaśpiewała Nikola Kowalczyk z klasy VI, a piosenkę „Ściernisko” zespołu Golec Uorkiestra wykonali czterej koledzy z klasy VI: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot.
Kolejny występ to piosenka Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna” w wykonaniu Pauliny Gęca z klasy V i Niny Wierzchowskiej z klasy IV, a Paweł Basak uczeń klasy VI zaprezentował się w piosence Sławomira „W Zakopanem”. Po tych wykonaniach ponownie wystąpili: Michał Zarajczyk, Kamil Maszewski, Łukasz Kwiecień i Krzysztof Kot, którzy zaśpiewali „Radioactive” – Imagine Dragons..
Następnie Maciej Wolski i Marcin Kurek z klasy V rapowali „Nie, nie” i" Otscho chodzi". Maciek rapował jako Kayenne, a Julia Ożga, jako Ewa Farna wykonali razem utwór „Echo”. Najwięcej entuzjazmu i śmiechu zgromadzonej widowni dostarczył występ chłopców z klasy VII przebranych za kobiety w strojach ludowych: Wojtka Danilkiewicza, Łukasza Łakoty, Kuby Świderskiego i Bartka Bakaja, którzy wykonali utwór Donatana i Cleo „My Słowianie”.
Na zakończenie Tatyana Boychuk z klasy VI zaprezentowała taniec klasyczny w puentach i paczce. Entuzjastyczne zachowanie widowni może świadczyć, że występy naszych artystów przypadły wszystkim do gustu. Konferansjerzy, w tej roli Amelia Mazurek i Kamil Sztanke, uczniowie klasy V sprawdzili się znakomicie. Nad sprawami technicznymi i nagłośnieniem czuwał Kacper Dubiel z klasy V. Kończąc część artystyczną konferansjerzy i dyrektor szkoły mgr Jacek Wójcik złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom w dniu ich święta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy wykonanych przez Kacpra Sieka z kl. VII, w zakładce "Galeria zdjęć".

      mgr L. Bator-nauczyciel muzyki w SP w Stasinie

 
Eliminacje Powiatowe OTWP Drukuj

kot

W dniu 23 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, uczniowie szkół z terenu powiatu lubelskiego sprawdzili swoją wiedzę w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, poszerzanie wiedzy na temat historii i tradycji ruchu strażackiego. Naszą placówkę w kategorii szkół podstawowych jako zwyciężczyni eliminacji gminnych, reprezentowała Nikola Kowalczyk z klasy VI. Nikola zajęła bardzo dobre III miejsce ex aequo z 3 uczennicami i otrzymała w nagrodę dyplom oraz lunetę. Tym razem nie udało się zakwalifikować do dalszych eliminacji. Ale może za rok? Gratulujemy naszej uczennicy i opiekunowi mgr Dagmarze Martynowskiej osiągniętego wyniku, a strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiem za pomoc w dotarciu na miejsce konkursu.

mgr Krzysztof Mackiewicz-administrator strony

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 80

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.