Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Andrzejkowo w Stasinie Drukuj

alt

W dniu 29.11.2017 uczniowie klas młodszych wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Trzeba przyznać, że dzieci zabłysnęły swoimi talentami tanecznymi, a humory dopisywały. Nie zabrakło też tradycyjnych andrzejkowych wróżb: ustawiania butów czy przepowiedni, co nas czeka w przyszłości. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości, ale też pochłonęła mnóstwo energii, dlatego wszystkie chętnie udały się na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Równie udane były andrzejki dla klas IV-VII zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Dagmary Martynowskiej, które odbyły się dnia 30.11.2017r., tj. czwartek. Był to wieczór czarodziejek i czarodziejów, a kto nie był w przebraniu, to czarował pięknym uśmiechem lub efektownym strojem. Do tańca porywała świetna muzyka, którą serwował "DJ Kwiatek". Całości dopełniały bajeczne efekty świetlne. W andrzejkowy klimat wprowadziły uczniów wróżby dotyczące przyszłości, ukryte w pysznych ciasteczkach. Wielu emocji dostarczyła wróżba dotycząca losowania imion swoich pierwszych miłości. Atrakcją tego wieczoru była również pizza z ulubionymi składnikami wybranymi przez dzieci. To był niesamowity wieczór! Dziękujemy Rodzicom, wychowawcom klas i oddziału przedszkolnego za sprawny przebieg i pomoc w organizacji zabaw andrzejkowych. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tej zabawy w zakładce "Galeria zdjęć".

mgr Iwona Gajkoś-wychowawczyni kl. IV

alt

 
„Przyroda wokół nas” Drukuj

alt

Fot. Na fotografii dyr. szkoły mgr Anna Obara, mgr Ilona Kołosińska nauczyciel ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich im. Ks. Jana Twardowskiego, mgr Aneta Podleśna nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej ze SP w Stasinie, uczniowie szkoły biorący udział w konkursie.

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich już po raz czternasty odbył się Konkurs Recytatorski „Przyroda wokół nas” dla uczniów klas I-III, zorganizowany przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Lublinie oraz Urzędem Gminy Konopnica. W konkursie udział wzięło ponad trzydziestu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy oraz Szkoły Podstawowej w Krężnicy Jarej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I, wyłonieni podczas klasowych eliminacji: Martyna Kowalczyk, Alicja Kolatorowicz, Igor Gano, a także uczniowie klasy III: Hubert Rutkowski, Maciej Góźdź oraz Michał Marcyniuk. Po zaprezentowaniu wierszy Jury powołane przez organizatora turnieju dokonało oceny recytatorów i wyłoniło zwycięzców. Spośród naszych uczniów wyróżnienie otrzymał Michał Marcyniuk z kl. III. Natomiast I miejsce zdobyli ex aequo Martyna Kowalczyk i Igor Gano z kl. I oraz Hubert Rutkowski z kl. III. Za włożony trud i pracę występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz nagrodami. Oprócz pamiątkowych dyplomów wszyscy otrzymali nagrody książkowe oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uczniów do konkursu przygotowywały Panie uczące w edukacji wczesnoszkolnej: mgr Aneta Podleśna kl. I oraz mgr Edyta Strug ucząca klasę III. Gratulujemy nauczycielom, zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Tenis stołowy drużynowy Drukuj

alt

W dniu 28 listopada 2017r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zawody drużynowe tenisa stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczestnicy zawodów sportowych zaprezentowali wysoki poziom umiejętności sportowych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy (opiekun Elżbieta Rekucka), II-gie miejsce zajęła drużyna SP w Stasinie w składzie: Aleksandra Mazurek i Anna Wójtowicz z kl. VII, opiekun mgr Sławomir Furtak, III miejsce SP im. W. Witosa w Motyczu (opiekun mgr Paweł Lipczak).

W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy (opiekun Elżbieta Rekucka), II-gie miejsce zajęła drużyna SP w Stasinie w składzie: Łukasz Łakota z kl. VII i Łukasz Kwiecień z kl. VI, (opiekun mgr Sławomir Furtak), III miejsce SP im. W. Witosa w Motyczu (opiekun mgr Paweł Lipczak)

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik. Gratulujemy zawodnikom i ich opiekunom osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejne zawody!

mgr Sławomir Furtak-nauczyciel w-f

 
„Barwy przyrody” Drukuj

 

alt

Barwy przyrody” to Gminny Konkurs Plastyczny, którego laureatkami zostały uczennice naszej szkoły: Iga Chmiel kl. I i Tatiana Boychuk kl.VI.
W miłej atmosferze uroczystość wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych odbyła się 24.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym. Po części artystycznej, goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Laureatom i opiekunom: mgr Anecie Podleśnej i mgr Reginie Wójcik serdecznie gratulujemy!

Rodzicom dziękujemy za pomoc w dotarciu uczniów na uroczystość wręczenia nagród.

 
Pingwin 2017 Drukuj

alt

W dniu 24.11.2017 chętni uczniowie  szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym z matematyki "Pingwin 2017". Szkolnym koordynatorem została mgr Dagmara Martynowska. Konkurs Pingwin przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Organizatorem jest: Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ul. Czarnołęcka 26D, 04-740 Warszawa. Każdy z przygotowanych testów składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy. Każda z odpowiedzi jest punktowana. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzymuje 0 punktów. Na podstawie uzyskanej przez uczestnika liczby punktów, przyznawane są nagrody i dyplomy.  I tak:

⦁ za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymuje dyplom i nagrodę książkową,

⦁ za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,

⦁ za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.

Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie. Wyniki konkursu Pingwin zostaną przesłane do szkół dnia 18.01.2018 roku.

alt

 
„Czarodziejski ołówek” w Lublinie Drukuj

alt

24 listopada 2017 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami: mgr E. Kliczka, mgr A. Podleśna, mgr E. Strug udali się do Centrum Kongresowego AR w Lublinie na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”, w wykonaniu aktorów wrocławskiego teatru IN-ART. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygody wesołego chłopca – Michasia, który zabrał widzów w podróż po swoim zaczarowanym świecie. To była pouczająca bajka. Dzieci dowiedziały się, że w życiu pomaga wiara w siebie a kierując się dobrym sercem można przezwyciężyć nawet największe przeszkody. Nowatorska forma spektaklu, barwna scenografia i kostiumy, które oddziaływały na wyobraźnię młodych odbiorców sztuki, spowodowały, że widzowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli spektakl. Dzieci były oczarowane i zainspirowane do własnych działań teatralnych.

mgr E. Kliczka-wychowawczyni oddziału przedszkolnego

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.