Sobota. 23 czerwca 2018. Imieniny: Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr, Prosper, Wanda, Zenon, Zenona.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka Drukuj

Dnia 26 stycznia świętowaliśmy w naszej szkole dzień babci i dziadka. Oto relacja naszego ucznia:
"Akademia została zorganizowana przez klasy młodsze pod kierunkiem naszych pań. Dzieci przygotowały bardzo ładne przedstawienie, na które zaprosiły ukochanych dziadków i babcie. Piękne wiersze, miłe dla ucha piosenki i koncert na flażoletach wzruszyły naszych gości. Nasi dziadkowie spędzili miłe chwile przy herbacie i pysznych ciastkach przygotowanych przez rodziców. Zostali też obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez nas prezentami. W nagrodę za nasz występ otrzymaliśmy gromkie brawa i słodycze."
Antoni Misztal, klasa 3

 
"Młodzież zapobiega pożarom" Drukuj

W dniu 28 stycznia br. odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Pięć osób reprezentowało naszą szkołę. Nasza szkoła zajęła dobre miejsca w gminie. Każdy uczestnik został nagrodzony piłką, szachami lub paletkami do tenisa stołowego. Do gminy przywieźli nas strażacy mini wozem strażackim. Życzę kolejnym uczestnikom dobrych miejsc i fajnych nagród.
Konrad Wydra, klasa 6

 
Akcja "Warto być dobrym" wystartowała w Szkole Podstawowej w Stasinie! Drukuj

Szkoła Podstawowa w Stasinie razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, w których uczy się blisko 0,5 mln dzieci bierze udział w akcji "Warto być dobrym" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw z ciekawym podejściem do fundraisingu na rzecz projektów edukacyjnych w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu.

 
Piję sok przez cały rok! Drukuj

Szkoła Podstawowa w Stasinie jest jedną z placówek, w której uczniowie poznali korzyści płynące z regularnego spożywania 5 porcji owoców, warzyw lub soku poprzez udział w programie "5 porcji warzyw owoców lub soku" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Krajowej Unii Producentów Soków. Uczniowie klas młodszych chętnie uczestniczyli w niecodziennych zajęciach, a dzięki zaangażowaniu nauczycieli udało się znacząco podnieść świadomość najmłodszych uczniów oraz osób z ich najbliższego otoczenia. Zwieńczeniem udziału klasy III w akcji "5porcji warzyw, owoców lub soku" był udział uczniów w ogólnopolskim konkursie "Piję sok przez cały rok" poprzez przygotowanie inscenizacji dla uczniów SP w Stasinie. Uczniowie kl. III zaprezentowali swoim kolegom wiedzę wyniesioną z przeprowadzonych zajęć. Przygotowane przedstawienie miało na celu pokazywać właściwe wzorce i kształtować wśród dzieci odpowiednie nawyki żywieniowe. Z obserwacji i rozmów z uczniami wynika, że dzieci objadają się ponad potrzebę i podjadają słodycze między posiłkami, co jest najczęstszą przyczyną otyłości u dzieci. Otyłość dostrzegana jest często w odniesieniu do dorosłych. Jednak problem ten powinno dostrzegać się już wcześniej. Z mojej obserwacji wynika, że otyłe dzieci wstydzą się ćwiczyć na zajęciach gimnastycznych, a niekiedy ich unikają, gdyż szybciej się męczą i nie mogą sprostać czasami nawet prostym ćwiczeniom. I koło się zamyka. Pojawiają się przy tym poważne zaburzenia w procesie samoakceptacji. Własny obraz tworzy się bowiem najczęściej na podstawie tego, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Uczniowie z takimi problemami mają niskie poczucie skuteczności własnego działania, co znacząco utrudnia im sprostanie wymaganiom szkolnym, czy realizacji własnych marzeń.
Aneta Podleśna - nauczycielka SP Stasin

 
Młodzi finansiści i bankowcy z naszej szkoły Drukuj


Program "Od grosika do złotówki" adresowany jest do uczniów klas II szkoły podstawowej i będzie kontynuowany w klasie III. Program realizowany jest w ramach zajęć z artykułu 42, w każdy poniedziałek w godzinach od 12,05 do 13,50. Szkolnym koordynatorem programu jest mgr Edyta Strug. W ramach programu uczniowie dostaną po 10 książek utrwalających ich wiedzę i umiejętności przydatne we współczesnym świecie jako początek edukacji ekonomicznej najmłodszych.
Program ma na celu:
- ukształtowanie u dzieci umiejętności z zakresu gospodarowania pieniędzmi, m.in. ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy też oszczędzaniu,
- umożliwienie uczniom poznawania świata finansów osobistych,
- wspomaganie ich samodzielności uczenia się,
- inspirowanie dzieci do realizowania własnych pomysłów,
- rozbudzanie ich ciekawości poznawczej oraz motywacji do dalszej edukacji.
Program "Od grosika do złotówki" został skonstruowany tak, by sposób przekazywania odpowiedniej wiedzy z zakresu gospodarowania finansami oraz kształtowania umiejętności i postaw uczniów był dostosowany do naturalnej w tym wieku aktywności dzieci.

Zgodne z założeniami nowej podstawy programowej treści nauczania, zawarte w projekcie "Od grosika do złotówki", obejmują edukację polonistyczną, matematyczną, przyrodniczo-zdrowotną, społeczno-etyczną, muzyczno-ruchową oraz plastyczno-techniczną. Dzięki temu nauczyciel, za zgodą dyrekcji i rodziców, może włączyć projekt w cykl kształcenia edukacji wczesnoszkolnej.

Wdrażanie programu jest również podstawą do wspólnych działań rodziców i nauczycieli w zakresie edukacji finansowej dziecka. Dzieci wracają do domu i proszą opiekunów o rozmowę na temat związany z treścią zajęć, umieszczony na naklejce, którą otrzymują, np. "Porozmawiaj ze mną, czy reklama ma wpływ na nasze zakupy".

W trakcie podróży jest też czas, w którym rodzice pełnią rolę konsultantów i w ciągu 14 dni dokonują analizy, w jakiej dziedzinie ich dziecko oszczędza najlepiej. Wnioski z tych obserwacji stanowią bazę do dalszej pracy nauczyciela i uczniów. Podróżując po Galaktyce Oszczędzania opracowują strategie działań, aby nie dać się wciągnąć do czarnej dziury, która pochłania wszystkie finanse.

 
Pan Marek - KRUS Drukuj

Dnia 6 marca przyjechał do nas pan z KRUSu. Pan Marek opowiadał nam o tym, jak łatwo o wypadek w gospodarstwie i jak się przed takim wypadkiem ustrzec. Pod koniec wypowiedzi pana Marka otrzymaliśmy foldery i opaski. Myślę, że wam się podobało.
Kacper Ozimkiewicz, klasa 6

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia8182838485następnaostatnia »

Strona 82 z 85

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.