Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje gminne Drukuj

W dniu 04 marca 2012 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Konopnica odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".  Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

Do turnieju przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Konopnica, tj: Radawca Dużego, Motycza, Konopnicy, Zemborzyc Tereszyńskich oraz 5 uczniów z SP Stasin.

Po zaciętej rywalizacji (potrzebna była dwukrotna dogrywka) zwyciężył uczeń ze SP w Radawcu Dużym, kolejne „medalowe” miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. II-miejsce Liwia Kowalska, III-miejsce Grzegorz Wydra, IV-miejsce Olga Wójcik. W pierwszej dziesiątce znaleźli się też Adam Wadowski, Maria Jóźwicka. Zwycięscy otrzymali z rąk zastępcy Wójta Gminy Konopnica Konrada Banacha, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP  Jerzego Sieńko pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Uczniów do konkursu przygotowywał mgr Tomasz Podgórski - nauczyciel techniki. Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników.

Opracował: mgr J. Wójcik-dyr. szkoły

 
Szkolna zabawa choinkowa Drukuj

Jak co roku zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Stasinie zgromadziła miłośników dobrej zabawy przy muzyce. Gościliśmy obecnych oraz przyszłych uczniów i ich rodziców, jak również absolwentów naszej szkoły. Nad wszystkim czuwała Kadra Pedagogiczna na czele z Panem Dyrektorem wspierana przez Radę Rodziców.

W scenerii zimowego lasu pląsały dzieci przebrane za leśne wróżki, zwierzątka i grzybki. Chętni brali udział w zabawach i konkursach. Konkurs  na najciekawszy strój karnawałowy wygrał Krzysio Kot z klasy I przebrany za muchomora, wyprzedzając tancerkę flamenco - Paulinę Gęca oraz zajączka - Agatkę Wilkołek Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i  słodkie upominki.

Pod koniec zabawy obył się finał akcji UNESCO „ Wszystkie Kolory Świata” prowadzonej przez p. Izabelę Misztal. Licytowano 11 lalek uszytych przez uczniów naszej szkoły - Nikolę Kowalczyk, Wiktorię Kutwa, Bartka Jaśkowskiego, Antka Misztal, Kamila Sztanke, Karoline Podlaszewską, Anię i Magdę Wójtowicz, Szymona Besztaka, Kasię Dankiewicz, Patrycję i Karolinę Gogłozę, Marysię Jóżwicką  i ich rodziny. Charytatywne laleczki osiągały różną cenę, najwyżej wylicytowano lalkę Nikoli, kupioną przez Państwa Gęca. Wszyscy biorący udział w akcji, zarówno szyjący, jak i kupujący laleczki przyczynili się do zebrania kwoty 360 złotych , która w całości zostanie przekazana na konto UNESCO i przeznaczona na ratowanie dzieci w Czadzie.

Mgr Izabela Misztal

 
Ważne komunikaty dla rodziców Drukuj

*W Tłusty Czwartek tj. 07 lutego 2013 roku, każdy uczeń szkoły otrzyma bezpłatnie słodki poczęstunek w postaci pączka. Pączki ufundowała piekarnia "Krystyna i Piotr Kijewscy". Dziękujemy!

*Ferie zimowe w naszym województwie trwają od 09.02.2013 tj. sobota do 24.02.2013 roku, tj. niedziela. Szkoła w w/w dniach będzie nieczynna.

mgr Jacek Wójcik - dyr. szkoły

 
Młodzież zapobiega pożarom Drukuj

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

W dniu 05.02.2013 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne OTWP  "Młodzież zapobiega pożarom". Do turnieju przystąpiło 8 uczniów z klas IV-VI, z których wyłonić się miała 5 osobowa grupa reprezentującą naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

W kolejnym etapie OTWP naszą szkołę  reprezentować będą (w kolejności zajętych miejsc): Olga Wójcik, Liwia Kowalska, Adam Wadowski, Grzegorz Wydra, Maria Jóźwicka. Gratulujemy osiągniętych wyników. Życzymy wszystkim reprezentantom naszej szkoły powodzenia w dotarciu do finału centralnego turnieju, który odbędzie się w Warszawie.

mgr Tomasz Podgórski-nauczyciel techniki

 
Wszystkie Kolory Świata Drukuj

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. Jednak wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Czadzie, tak, aby ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną tymi chorobami.  Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Szkoła Podstawowa w Stasinie po raz pierwszy przystąpiła do projektu .

W ramach akcji chętni uczniowie przygotowują specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same decydują, z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełniają „akt urodzenia” laleczki. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki takiej "międzypokoleniowej" współpracy z powstają małe, szmaciane dzieła sztuki.

Wystawa laleczek będzie trwała szkole do końca stycznia, następnie , podczas zabawy choinkowej 2 lutego odbędzie się aukcja uszytych przez dzieci laleczek.  Każdy, kto zechce wziąć udział w aukcji będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Czadu, przekazując na ten cel darowiznę (min.10 zł). Zachęcamy do udziału w akcji „Wszystkie kolory świata”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej UNICEF, a w szczególności obejrzenia galerii zdjęć z lalkami zrobionymi przez uczniów naszej szkoły.

http://unicef.pl/Wspolpraca-ze-szkolami/Szkoly-wspolpracujace/%28szkola%29/2741

mgr Izabela Misztal

szkolny koordynator projektu

 
Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z „OPERONEM” Drukuj

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM  to ogólnopolska akcja edukacyjna organizowana bezpłatnie dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowe. Przystąpienie ucznia do sprawdzianu jest dobrowolne.

Próbny sprawdzian ma odwzorować realia kwietniowego sprawdzianu organizowanego przez OKE, dlatego próbne arkusze sprawdzianu są wzorowane na tych ze sprawdzianu właściwego. Osoby przygotowujące arkusze sprawdzianu są doświadczonymi egzaminatorami. Mają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje, co zapewnia najwyższe standardy próbnego sprawdzianu. Dodatkową wartością jest możliwość otrzymania podsumowania wyników uczniów szkoły na tle wyników ogólnopolskich.

Tegoroczna edycja odbędzie się 10 stycznia 2013 roku, tj. czwartek o godz. 9.00. Partnerami projektu są  „Gazeta Wyborcza” i portal edulandia.pl

Harmonogram sprawdzianu:

  • 13 stycznia 2013 – publikacja odpowiedzi do zadań na stronie wydawnictwa Operon (po godz. 15.00) oraz w "Gazecie Wyborczej";
  • do 01 lutego 2013 dyrektorzy przekazują wydawnictwu wyniki swoich uczniów;
  • początek marca 2013 – prezentacja ogólnopolskich wyników sprawdzianu i udostępnienie raportów szkołom.

Na podstawie stron: http://www.operon.pl/pss/o_projekcie

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 74 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.