Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
"Zerówka" na spotkaniu autorskim z pisarzem Wiesławem Drabikiem Drukuj

We wtorek 09 kwietnia 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Wiesławem Drabikiem. Spotkanie zorganizowała dyrektor  Biblioteki Publicznej Gminy  Konopnica Pani Magda Tomasik. W spotkaniu uczestniczyły również 5-latki z: Przedszkola dwujęzycznego „Mały Europejczyk”, Przedszkola „Miś” oraz ze szkół podstawowych w Konopnicy i Radawcu Dużym.

Kilka słów o pisarzu: Wiesław Drabik napisał ponad sto książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995r. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale nie tylko. Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty, Pawła Kołodziejskiego i Carlosa Busquetsa. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "Mała mysz skacze czyli myszomania". Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria Zostań Mistrzem opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami sympatycznych zwierzątek). Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce.

Maluchy uczestniczące w spotkaniu autorskim były bardzo aktywne, wesołe i skore  do zabawy. Z wielką chęcią odgadywały zagadki przygotowane przez Pana Wiesława Drabika i kończyły rozpoczęte przez niego wierszyki…… W zamian  za swoją aktywność otrzymywały naklejki, zaś zdobywca największej ich liczby w nagrodę otrzymał wybraną przez siebie książeczkę z autografem autora. Wśród „naszej reprezentacji” z oddziału przedszkolnego też byli nagrodzeni!!!! Dziękujemy Pani mgr Ewie Kliczka wychowawczyni oddziału przedszkolnego za zorganizowanie wyjazdu.

mgr Regina Wójcik-bibliotekarz

 
Sprawdzian Szóstoklasisty z „OPERONEM”- wyniki Drukuj

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z Wydawnictwem Pedagogicznym „OPERON”  to akcja edukacyjna organizowana bezpłatnie dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej. Tegoroczna edycja odbyła się 10 stycznia 2013 roku. Bardzo dobry wynik osiągnęli nasi uczniowie z klasy VI, którzy uzyskali średnią dla klasy i szkoły 29,44 punktów. Średnia dla województwa lubelskiego wyniosła 24,66 pkt, a dla Polski 24,72 pkt. Możliwa do uzyskania liczba punktów przez ucznia-40pkt . 80% uczniów klasy miało wynik wyższy jak 27 punktów. Jeden uczeń otrzymał 39 punktów. W województwie lubelskim do próbnego sprawdzianu z OPERONEM przystąpiło 65,24% uczniów klas szóstych. Gratulujemy nauczycielom i uczniom osiągniętych wyników i czekamy na powtórkę w ogólnopolskim sprawdzianie organizowanym przez OKE w dniu 04 kwietnia 2013 roku.

Opracowano na podstawie: https://szkola.operon.pl/pss_2012_prezentacja_szk

Opracowanie: mgr Jacek Wójcik- dyr. szkoły

 
II Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Dziecięcej w J. Angielskim Drukuj

W dniu 26 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, przy ul. Paśnikowskiego 6, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji Dziecięcej w J. Angielskim.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki j. angielskiego i doskonalenie sprawności językowej, rozbudzanie wrażliwości na słowo, odkrywanie zdolności uczniów i ich otwartości na świat oraz propagowanie poezji i wierszowanek w j. angielskim i amerykańskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych publicznych i społecznych z miasta Lublina i ościennych miejscowości, którzy recytowali wiersze w języku angielskim i amerykańskim.

Prezentacje 19 uczestników oceniało czteroosobowe Jury składające się z czynnych nauczycieli j. angielskiego. Ocenie podlegała poprawność językowa utworu, interpretacja oraz użycie elementów wzmacniających prezentację i podnoszących stopień wrażeń artystycznych i estetycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Liwia Kowalska z klasy IV zaprezentowała przepiękny wiersz Cecil Frances Alexander pt. ”All Things Bright and Beautiful”, a Zofia Pietras z klasy VI zabrała nas do bajkowej krainy w wierszu Beatrix Potter pt. ”Buttercup Land”. Wojciech Wilczek z klasy VI zadziwił publiczność wyborem poważnego i dojrzałego wiersza Anny Wickham pt. ”Reality”, i tym samym zdobył III miejsce w kategorii klas VI.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali pisemne podziękowania  od organizatora konkursu.

Uczestnikom konkursu z naszej szkoły serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, a także wysiłku i chęci, które włożyli w przygotowanie się do tego konkursu.

mgr Aleksandra Poręba-nauczyciel j. angielskiego

 
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" Drukuj

W czwartek, 21 marca 2013 roku o godzinie 9.00. po raz kolejny został przeprowadzony Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 18 chętnych uczniów z klas II-VI. Szkolnym koordynatorem konkursu jest mgr Tomasz Szabat, nauczyciel matematyki i informatyki.
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują w przypadku szkoły podstawowej następujące klasy:

Żaczek

klasy 2 szkół podstawowych

Maluch

klasy 3 i 4 szkół podstawowych

Beniamin

klasy 5 i 6 szkół podstawowych

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.  Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno było  korzystać z kalkulatorów. Wyniki konkursu znane będą po 5 tygodniach.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

W tekście wykorzystano informacje zawarte na stronie organizatora: http://www.kangur-mat.pl/zasady.php

mgr T. Szabat-nauczyciel matematyki

 
Dzień Kobiet Drukuj

W dniu 8 marca nasza społeczność szkolna uczciła  Dzień Kobiet, uroczystą akademią. Na widowni zasiedli nauczyciele, uczniowie oraz, zaproszone przez dzieci, mamy, babcie i siostry. Pan Dyrektor przywitał zebranych gości i złożył wszystkim, małym i dużym paniom najlepsze życzenia. Następnie mali-wielcy artyści z kasy I i III zabrali nas na historyczną wyprawę.

Zobaczyliśmy, jak przez wieki świętowano Dzień Kobiet. Począwszy od czasów Adama i Ewy, przez epokę kamienia łupanego, czasy starożytne, średniowiecze, aż do współczesności, kobiety zawsze otaczane były szacunkiem i uwielbieniem. Mężczyźni zaś czynili różne zabiegi, aby zdobyć serce ukochanej. Czasem wystarczyło słodkie jabłko, innym razem musiał to być naszyjnik z zębów krokodyla lub zwycięstwo na polu bitwy. Żartobliwie przedstawione scenki rodzajowe przeplatane piosenkami, publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Na koniec wszystkie piękne panie zostały obdarowane słodkim jabłuszkiem z aforyzmem.

mgr Izabela Misztal

 
Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z "OPERONEM" Drukuj

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM po raz pierwszy odbył się w 2007 roku jako pierwsza tego typu akcja egzaminacyjna w Polsce. W dniu 14 marca 2013 roku odbędzie się kolejna edycja, w której to wezmą też udział uczniowie naszej szkoły.

Oto harmonogram obowiązujących terminów:

  • do 13 marca wydawnictwo dostarcza dyrektorowi arkusze sprawdzianu;
  • 14 marca  odbywa się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM;
  • 15 marca wydawnictwo podaje do publicznej wiadomości odpowiedzi do sprawdzianu i kartotekę sprawdzianu;
  • do 5 kwietnia dyrektorzy przekazują do wydawnictwa wyniki swoich uczniów;
  • koniec kwietnia – wydawnictwo udostępnia prezentację wyników indywidualnych (na platformie dla dyrektora www.szkola.operon.pl) i ogólnopolskich (na stronie internetowej wydawnictwa www.operon.pl/oskt).

Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 73 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.