Poniedziałek. 21 maja 2018. Imieniny: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz.

Dziennik elektroniczny

dziennikEL

Mapka dojazdu

MAPKA STASIN

Karta Dużej Rodziny

Oficjalny portal EU

ue

700 lat Motycza


Pierwsza pomoc

Bezpieczna

przeglądarka internetowa
dla dziecka

logo-na-fdn

 

portal wiem

Pogoda

unesco

zwiedzaj lublin

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?
 
Start
Aktualności
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018 Drukuj

rekolekcje wielkopostne

 ŚRODA 21 marca 2018

 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

CZWARTEK 22 marca 2018

 • 9.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.30-Msza św z nauką dla dzieci
 • 18.00-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 19.30-Msza św z nauką dla młodzieży

PIĄTEK 23 marca 2017

Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej

 • 9.30-Msza św z nauką dla wszystkich
 • 11.00 spowiedź dla dzieci
 • 11.30-Suma odpustowa
 • 16.00-Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych
 • 16.30-spowiedź dla wszystkich
 • 17.30-Msza św z nauką dla wszyskich
 • 18.30-spowiedź dla młodzieży
 • 19.00 Msza św z nauką dla młodzieży
 • 20.00-Droga Krzyżowa dla młodzieży

1. W dniach 21-22-23 marca 2018 w parafii Konopnica będą odbywać się Rekolekcje Wielkopostne w związku z powyższym w  w/w dniach obowiązywać będzie zmieniona organizacja pracy szkoły (rozporządzenie MEN z dnia 14 kwietnia 1992r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach -Dz. U. nr 36, poz. 155, z późn. zmianami).

2. Zajęcia lekcyjne  w w/w dniach będą odbywały się w godz. 7.40-11.00, następnie dzieci, których Rodzice wyrażą na piśmie taką wolę, udadzą się z opiekunami podstawionym autobusem do Kościoła w Konopnicy. Po zakończeniu rekolekcji dzieci dojeżdzajace do szkoły autobusem wrócą pierwszym kursem do domu. Dzieci odbierane ze szkoły przez Rodziców i te które nie uczestniczyły w rekolekcjach będą oczekiwały na świetlicy szkolnej.

3. Rodzice chcący odebrać dziecko bezpośrednio z kościoła każdorazowo zgłaszają osobiście ten fakt wychowawcy klasy lub opiekunowi grupy.

4. Dla uczniów którzy nie uczestniczą w rekolekcjach lub rodzice nie są w stanie zapewnić opieki po lekcjach, prowadzona będzie świetlica szkolna w godz. 11.00.-17.00. Autobusy przedsiębiorstwa Lubelskie Dworce S.A. w tych dniach kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

5. Nauczyciele w dniach rekolekcji nie będą robić uczniom kartkówek, sprawdzianów, a także ograniczą do maksimum odpytywanie uczniów i zadawanie prac domowych.

6. Pierwsze zapisy i zajęcia pokazowe szkółki OYAMA Karate, poniedziałek 19.03.2016r. godz. 12.50. Zajęcia  w dniu rekolekcji, tj. czwartek  22.03.2018 roku nie odbędą się. Nowo zapisani uczestnicy zajęć za miesiąc marzec nie poniosą opłat (jeszcze jedne zajęcia przed świętami 26.03.2018r.).

mgr Jacek Wójcik - dyrektor szkoły

 

 
Gminne zawody o „Puchar Wójta Gminy Konopnica” w tenisie stołowym Drukuj

kot

W dniu 13 marca 2018r. w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zawody tenisa stołowego o „Puchar Wójta Gminy Konopnica" w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Konopnica, tj. Radawca Dużego, Zemborzyc Tereszyńskich, Motycza, Konopnicy, Stasina i Radawczyka Drugiego. Uczestnicy zawodów sportowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności sportowych. Po raz pierwszy rozgrywano zawody w kategorii uczniowie klasy VII i gimnazjum. A oto osiągnięcia naszych uczniów:

W kategorii dziewcząt w grupie wiekowej: klasy IV-VI, III-cie miejsce zajęła Nikola Kowalczyk, a IV-te miejsce Tatiana Boychuk.

W kategorii chłopców w grupie wiekowej: klasy IV-VI: II-gie miejsce zajął Jakub Łakota, a III-cie miejsce Łukasz Kwiecień.

W kategorii chłopców w grupie wiekowej: klasy VII- gimnazjum, IV miejsce zajął Łukasz Łakota (opiekun mgr Sławomir Furtak).

Uczestnicy zawodów sportowych otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, które w imieniu Wójta Gminy Konopnica Mirosława Żydka wręczył Sekretarz Gminy Konrad Banach oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Stasinie mgr Jacek Wójcik. Gratulujemy zawodnikom i Panu mgr Sławomirowi Furtakowi osiągniętych wyników i zapraszamy za rok na kolejne zawody!

      mgr Jacek Wójicik-dyrektor SP w Stasinie

 
Jestem bezpieczny na wsi - pogadanka z przedstawicielem KRUS Drukuj

kot

07 marca 2018r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela KRUS w Lublinie p. Konrada Pawlika, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Uczniowie obejrzeli przygotowany dla nich film pt. "Rodzina Porażków", przedstawiający rożne sytuacje niebezpieczne dla dzieci mieszkających na wsi.
Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS przedstawił cele i zasady udziału dzieci w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy-UPADKOM ZAPOBIEGAMY”. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: klasy O-I-III oraz IV-VII, na temat bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach rolnych. Chętni uczniowie prace konkursowe wykonają w szkole.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów. Prace konkursowe można przynosić do 28.03.2018r. do wychowawców klas.

      mgr Aneta Podleśna- wychowawca klasy I

 
"Zapraszamy do świata legendarnych postaci" Drukuj

kot

"Zapraszamy do świata legendarnych postaci". Pod tym hasłem odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego, na której uczniowie klasy V przemienili się w postacie znane z polskich legend. Solny Dziadek z Wieliczki, żona Popiela, Rybi Król Sielawowy, Bazyliszek, Szewczyk Dratewka i Smok Wawelski, każdy z tych bohaterów opowiedział w ciekawy sposób swoją niezwykłą historię. Zaproszeni goście, czyli uczniowie klasy III, z uwagą i zainteresowaniem obejrzeli wszystkie prezentacje. Z całą pewnością dzisiejsze spotkanie z legendą będzie, dla młodszych kolegów, impulsem do sięgnięcia po lekturę!

      mgr Iwona Gajkoś -nauczyciel w SP w Stasinie

 
Kangur 2018 Drukuj

kot

 
Eliminacje gminne OTWP Drukuj

kot

W dniu 05 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Gminy w Konopnicy eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. IV-VI oraz klasa VII i gimnazjum. W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy Konopnica wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 20 trudnych pytań.

W tym roku podium należało do naszych uczennic, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Nikola Kowalczyk (z kl.VI), a III miejsce Anastazja Podleśna (z kl. IV). W II grupie wiekowej, żaden z uczniów naszej szkoły nie zadeklarował chęci udziału w konkursie. Zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Konopnica w eliminacjach powiatowych turnieju w Lublinie w dniu 23 kwietnia 2018r., już dziś trzymamy kciuki za Nikolę, aby dostała się do konkursu na szczeblu ogólnopolskim.
Nagrody rzeczowe, puchary i wyróżnienia laureatom konkursu wręczali: Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Konopnicy Jerzy Sieńko. Nikola w nagrodę otrzymała tablet, a Anastazja deskorolkę.
Gratulujemy laureatom oraz mgr Dagmarze Martynowskiej, przygotowującej uczniów do konkursów, osiągniętego wyniku. Wierzymy, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości wzrostem bezpieczeństwa pożarowego i nie tylko.

    mgr K. Mackiewicz-administrator strony

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 82

Szkoła Podstawowa w Stasinie
Stasin 61
21-030 Motycz
woj. lubelskie
 

Ring ring

telefon (fax): 81 5031039

e-mail: szkola@spstasin.com.pl

 

Godziny pracy sekretariatu szkoły:

 

Pn. 08:00 - 16:00
Wt. 07:00 - 15:00
Śr. 07:00 - 15:00
Czw. 07:00 - 15:00
Pt. 07:00 -  15:00

Sekretarka: mgr Arleta Żydek

 

 

 

Galeria zdjęć
galeria

logo projektor

 

 

 

 

  


 

Słownik

Wpisz wyrażenie polskie lub angielskie:
Adam Misztal 2012.