Terminy ferii zimowych uzależnione są od województwa. W poniedziałek, 14 lutego 2022r., zimowy odpoczynek rozpocznie się dla dzieci i młodzieży z kolejnych czterech województw w tym lubelskiego i potrwa do 27 lutego 2022r. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.

„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

„Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

Polecane serwisy 

Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych:

Wypoczynek za granicą

Podczas planowania wyjazdów zagranicznych konieczne jest bieżące śledzenia informacji zamieszczanych na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, szczególnie w zakładce Informacje dla podróżujących. W dobie pandemii COVID-19 kluczowe są informacje dotyczące sytuacji epidemicznej i zasad wjazdu do poszczególnych państw.

Wszystkie osoby, które planują wyjazd zagraniczny, zachęcamy do pobrania aplikacji Polak za granicą. To sprawdzone źródło informacji w podróży, w którym można znaleźć m.in. kontakty do polskich placówek zagranicznych.

Warto podkreślić, że w sytuacji zagrożenia epidemicznego MSZ na swojej stronie apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Materiały

Poradnik bezpiecznego wypoczynku
Poradnik​_bezpiecznego​_wypoczynku​_2022.pdf 4.68MB

Informacje pochodzą ze strony: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe–o-czym-warto-pamietac